Simona Halep negyeddöntőbe jutott Indian Wellsben

Bejutott Simona Halep a negyeddöntőbe a 7.972.535 dollár összdíjazású, Indian Wells-i (Kalifornia) keménypályás tenisztorna női versenyében. A világelső román teniszező 7:5, 6:1-re győzte le kedd este a kínai Wang Qiangot.

A 26 éves Halepnek 1 óra és 15 perc játék után sikerült legyőznie a világranglista 55. helyén álló ellenfelét.

Nehezen lendült bele a játékba a román lány, és sokat hibázott az első játszmában. Amikor ellenfele 5:4-re vezetett, Halep tanácsot kért edzőjétől. Daren Cahill közbelépése után összekapta magát, 7:5-re nyerte az első játszmát, és sokkal magabiztosabb játékkal a második szettet is hozta 6-1-re.

A negyeddöntőben Petra Martić lesz Halep ellenfele. A 27 éves horvát lány (WTA-51.) a cseh Markéta Vondroušovát búcsúztatta a nyolcaddöntőben. Martić és Halep kétszer találkozott eddig a pályán, első alkalommal a horvát lány, aztán a román nyert.

Közben az is biztossá vált, hogy Halep megőrizheti világelsőségét, a ranglista második helyén álló Caroline Wozniacki ugyanis nem jutott a negyeddöntőbe. A dán játékost az orosz Darja Kaszatkina győzte le kedden 6:4, 7:5-re.