Erste Liga: videóbíróval megadott gól után kér újrajátszást az Újpest

Az Újpest a Brassói Corona Brasov elleni negyeddöntős Erste Liga-párharc negyedik mérkőzésének újrajátszását kérte a magyar szövetségtől (MJSZ).

Az MJSZ honlapjának szerdai beszámolója szerint a lila-fehérek a hétfői, 5-3-as hazai sikerrel zárult brassói találkozó kapcsán éltek beadvánnyal.

A mérkőzés 39. percének 25. másodpercében a Brassó megszerezte negyedik találatát. A gólt megelőzően az Újpest kapusa védést mutatott be, a gólt videóbírózást követően ítélték meg a játékvezetők.

Az Újpest álláspontja szerint a bírók tévesen döntöttek a játékhelyzet megítélése során, hangsúlyozva, hogy az eset 3-2-es állásnál döntően befolyásolta a találkozó kimenetelét, ezért a kérik a mérkőzés újrajátszását.

Az esetet csütörtökön tárgyalja az MJSZ illetékes bizottsága. A párharc állása 2-2, a következő találkozót csütörtökön 18 órától játsszák Újpesten.