Simona Halep bejutott a dohai WTA-torna elődöntőjébe

Simona Halep bejutott a 3,1 millió dollár összdíjazású dohai (Katar) WTA-torna elődöntőjébe, miután pénteken 6:0, 6:4 arányban legyőzte az amerikai Catherine Bellist.

A román teniszező már csütörtökön este visszaszerezheti első helyét a WTA-világranglistán, amennyiben a Caroline Wozniacki - Angelique Kerber negyeddöntő a német sportoló győzelmével ér véget.

A WTA ranglista második helyét elfoglaló Halepnek 82 percre volt szüksége, hogy túllépjen 18 éves (WTA - 48.) ellenfelén. Az első szettben csak a harmadik játék méltó említésre, ahol Halepnek az ötödik break labdát sikerült érvényesítenie, a többi gamet simán hozta a román lány. A második játszma Halep breakjével indult, de a román versenyző egyre szaporodó hibáit kihasználva Bellis 2:1-re és 3:2-re is vezetett, ám ekkor egy több mint 12 perces játékkal, amelyben 6 break labdát mentett, Halep egyenlített és onnantól magabiztosan nyerte a szettet és a meccset.

Halep, aki mintha fájtatta volna a jobb lábát a meccs végén 4 ászt és 5 kettőshibát ütött, 25 nyerővel és 23 ki nem kényszerített hibával fejezte be a meccset, míg Bellis 4 kettőshibát, 12 nyerőt és 22 ki nem kényszerített hibát könyvelhetett el.

Simona Halep, aki 2014-ben megnyerte a dohai tornát, egy 147 750 dolláros csekket és 350 WTA pontot tudhat magáénak és a döntőbe jutásért Garbine Muguruzával (24, WTA - 4.) kell megmérkőznie, aki pénteken 3:6, 6:1, 6:4-re verte a francia Caroline Garciát. Muguruza 3-1-re vezet a Halep elleni mérkőzések tekintetében. Simona csak 2015-ben, a stuttgarti nyolcaddöntőben nyert 3:6, 6:1, 6:3-ra. Garbine győzött 2014-ben Vuhanban, a második fordulóban 2:6, 6:2, 6:3-ra, 2015-ben, a galaci Fed-kupa meccsen 6:4, 6:3, és tavaly, a döntőben, Cincinnatiban 6:1, 6:0 arányban.