Férfi kézi Eb: szépségdíjas meccsen ejtette ki egymást Szlovénia és Csehország

A horvátországi férfi kézilabda Európa-bajnokság mindkét középdöntő csoportjában 4-4 csapatnak van még esélye arra, hogy a már továbbjutott Dánia mellett éremért játszhasson.

Itt írtunk az egyes csapatok esélyeiről.

A romániai idő szerint 17 órától rendezett két összecsapás közül csak a varasdinak volt tétje a továbbjutás szempontjából. Itt Szlovénia és Csehország kellett dülőre jusson abban a kérdésben, hogy melyikük izgulhat az esti német-spanyol összecsapáson a döntetlenért.

​A mérkőzést a csehek kezdték jobban, fokozatosan növelték előnyüket (4-2, 8-4, 12-7).  A félidő végére a szlovének összeszedték magukat, sorozatban lőttek 4 gólt és szünetig egy gólra faragták hátrányukat (12-11)

A második félidő elején is folytatódott a szlovének jó játéka, akik át is vették a vezetést (15-14), de mostanra már megtanulhattuk, hogy a cseheket nem lehet egykönnyen megtörni.

A következő gólokat ők lőtték és ismét 4 gólos előnyre tettek szert. (16-20)

A következő négy találatot a szlovének szerezték, így az utolsó 10 percnek 20-20-as állásról vághattak neki a csapatok.

Hét perccel a vége előtt Gasper Marguc harmadik büntetőjét is belőtte és a szlovének 26-24-as vezetéssel fordultak a végjátékra. Újabb fordulat: a csehek egyenlítettek és 2 perccel a vége előtt 26-26-nál időt kért Veselin Vujovics szlovén szövetségi kapitány.

A döntetelen egyik félnek sem jó. A szlovének elrontják a támadást, így 22 másodpercük volt a cseheknek arra, hogy megnyerjék a meccset. Lövésig is eljutottak, ám a Balatonföldvárról Szegedre igazolt Stanislav Kasparek szétlőtte a felső kapufát.

Az eredménynek a legjobban a spanyolok örülhettek, ugyanis így számukra a nap utolsó összecsapásán a döntetlen is elég Németország ellen.