Férfi kézi Eb: nyert a címvédő és az olimpiai bajnok is

Három-három góllal nyert az olimpiai bajnok és a címvédő is a Horvátországban rendezett férfi kézilabda Európa-bajnokság varasdi középdöntőjének első fordulójában.

Az első mérkőzés előtt még fájt egy kicsit annak a tudata, hogy ha a dolgok annak rendje és módja szerint alakulnak, akkor a csehek helyett a Ljubomir Vranjes vezette magyar válogatottnak kellett volna kifutnia a címvédő németeket ellen a Varazdin Arena küzdőterére. Ez sajnos nem volt lehetséges, mert mint arról beszámoltunk, a magyar válogatott három vereséggel  - 25-32 Dánia ellen, 25-27 a spanyolokkal szemben és 27-33 a mindent eldöntő találkozó Csehország legjobbjaival szemben - zárta szereplését a varasdi csoportban.

A német-cseh találkozó első félideje nagyon szoros eredményt hozott, a dánok és a magyarok legyőzősével óriási önbizalmat kapó csehek nem szakadtak le a németektól, sőt egy 5-1-es sorozattal a maguk javára fordították a mérkőzést. (8-10). A csehek tudása a 47. percben fogyott el, ekkor még 2 góllal ők mentek, ám a címvédő - a kapus Andreas Wolff bravúrjaira alapozva - sorozatban hat gólt lőtt, ezzel eldöntötte a találkozót.

A mezőny legeredményesebb játékosa a német Steffen Fath volt, aki 13 lövésből nyolc gólt szerzett.

A nap második összecsapásán a magyarok számára jól ismert Dánia és Szlovénia válogatottja küzdött meg a két ponttért. A nyugat-balkániak a Telekom Veszprém beállója, Blaz Blagotinsek vezérletével az első félidőben remekül tartották magukat a szlovénok, a 22. percben először vezettek a mérkőzés során, de miután őt lecserélték, támadásban és védekezésben is visszaestek. Az első játékrész utolsó percei inkább az olimpiai bajnok fölényét hozták, így 14–16-ot mutatott a szünetben az eredményjelző.

A második felvonás elején kettős emberelőnyben játszottak a dánok, és bár ekkor még nem tudták eldönteni a meccset, a folytatásban egy ideig nem csökkent, majd a hajrában nőtt is az előnyük.

A mezőny legjobbjának a dán Lasse Svant választották, a jobbszélső 15 lövésből 11 alkalommal volt eredményes.