Férfi kézi Eb: vereség a csehektől is, a magyarok számára véget ért a torna

Székelyföldről elszármazott szurkolóval is találkoztunk szerdán délután a Varazdin Arenában, ahol a horvátországi férfi kézilabda Európa-bajnokság D-csoportjának utolsó játéknapján a Magyarország-Csehország találkozón (nagymértékben) eldöl, hogy Ljubomir Vranjes tanítványai folytathatják-e szereplésüket Varasdon a középdöntőben is.

A Ljubomir Vranjes vezette magyar válogatott - hasonlóan a szerbekhez - két vereséggel fut ki Csehország ellen, amely - hasonlóan az izlandiakhoz - meglepetés-győzelmet ért el az olimpiai bajnok Dániával szemben. Így aztán a magyar válogatott - hasonlóan a szerbekhez - akkor jut be a középdöntőbe, ha legalább négy góllal megveri a cseheket vagy ha négy gólnál kevesebbel veri meg a cseheket, akkor a dánok pontot szereznek a spanyolok ellen. A pláviknak a második forgatókönyv jött össze.

A mérkőzés romániai idő szerint 19.15-kor kezdődik Stevann Pichon és Laurent Reveret francia birópáros sípszójára. A Dinu-Din román játékvezetői kettőst, akiknek ténykedése a magyar-spanyol mérkőzésen - hogy finoman fogalmazzunk - komoly kerdőjeleket vetett fel, csak tartalékosként delegálták a mérkőzésre. Reméljük, hogy nem jutnak szóhoz.

Elkezdődött a mérkőzés, az első támadás a magyaroké.

1. perc - Lékai megszerzi a vezetést, úgy hogy közben egy nála két fejjel magasabb védő tépre, ráncigálta. 1-0

2. perc - Ligetváriról kiállítják Pavel Horakot. Bodsó Richárd átlövésből eredményes. 2-0

Fantasztikus a hangulat, önkívületben játszanak a fiúk.

4. perc - Lékait játszották meg beállóba, de Galia nagyon védett. Ziccer volt. Marad a két gólos vezetés.

5. perc - a kiegészült csehek megszerezték első góljukat a Magyarországon léigóskodó Kasparek révén. 2-1

6. perc - Ancsin Gábor ismét két gólosra növeli a magyar előnyt. 3-1

7. perc - Mikler már második óriási védését mutatja be, majd egy elrontott magyar támadás következik. Zdrahala kilövi a jobb felső sarkot. 3-2

9. perc - Lékai nem hibázik, belövött hetesével 4-2

10. perc - Kasparek és Zdahala találataival egál 4-4

11. perc - Bodó Richárd tesz róla hogy ismét nálunk legyen a vezetés, de Horak ellentámadásból eredményes 5-5

12. perc - Ancsin se akar lemaradni Lékaitól és Bodótól, ő is kettőnél tart már. 6-5

13. perc - Kasparek és Zdrahala felváltva vállalja a gólszerzés felelőségét. 7-7

15. perc - Horakot már másodszor ültetik le, a hetest Lékai nem hibázza el. 8-7

15. perc - Ancsint is kiállítják, Zdrahala pedig belövi a büntetőt. A cseh már 4 gólnál tart. 8-8

16. perc - Mikler és Galia is bemutat egy-egy nagy védést, két cseh ellentámadást Cipre játszanak ki. Ez fáj. 8-10

18. perc - Juhász Ádám gólja nagyon kellett. 9-10

19. perc - belülvédekezésért kapnak hetest a csehek, Zdrahala megállíthatatlan. 9-11

19. perc - Lékai betör, negyedik gólját szerzi. 10-11

21. perc - Horak olyan nyers erővel tör be, hogy a nem kicsi Ligetvárit egyszerűen elsodorja. 10-12

22. perc - a belülvédekezésért kapott hetest Lékai elhibázza.

23. perc - cseh hetes, ismét Zdrahala. 10-13

Nem jól alakulnak a dolgok, Vranjes időt kér.

24. perc - Ligervári nem találja el a kapukeretet, de Zdrahala távoli lövését Mikler elcsípi, marad a három gólos cseh előny, ami tulajdonképpen -7-et jelent magyar szempontból.

26. perc - Becvar is felavatja Miklert, a másik oldalon Hornyák lövés kipattan a kapuvasról. 10-14

27. perc - Hrstka hetesből mattolja Borbélyt, ez nagyon rosszul alakul. 10-15

28. perc - Petrovsky nyakratámadását visszanézik a francia játékvezetők és piros lappal végleges kiállítást ítélnek.

29. perc - nagyon hosszú gólcsendet tört meg Hornyák. 11-15

30. perc - Bodó iszonyatosan fölé lövi, 15 másodperccel a szünet előtt a csehek időt kérnek.

Szünet. 11-15, ez bizony -8, ha saját erőből akarunk továbbjutni. Ha kapunk egy kis segítséget a dánoktól is, akkor "csak" 5 góllal kell megnyerni a második félidőt.

Elkezdődött a második félidő.

31. perc - Zdrahala hihetetlen formában, már hetedik és nyolcadik gólját is belőtte. 11-17

33. perc - Balogh Zsolt első találatával megszületett a második félidő első magyar gólja is. 12-17

34. perc- Lékai áterőszakolja magát a cseh falon, 13-17

Lett volna esély közelebb is férkőzni, de Bodó lövését védi Galia, a csehektől pedig Stehlik eredményes 13-18

Vranjes időt kér.

39. perc - Zdrahala megállíthatatlan, 13-19

39. perc - Balogh Zsolt gólja nagyon kellett. 14-19

40. perc - végre célt téveszt Zdrahala, Bodó Richárd átlövi a falat. 15-19

Harcoljatok, harcoljatok - zúg a magyar tábor.

42. perc - Fekete Dávid első góljával és Lékai Máté megindulásával hosszú idő után látótávolságon belül a csehek. 17-19

A cseh edző időt kér.

43. perc - Zdrahala hetest harcol ki, Hrstka belövi. 17-20

44. perc - Zdrahala és Svitak, már megint ött az 5 közte. 17-22

45. perc - Cipet kiállítják, Balogh Zsolt a büntetőt belövi. 18-22

46. perc - Lékai és Stehlik gólváltásával marad a négy gólos cseh előny. 19-23

47. perc - Fekete Dávid másodszor. 20-23

48. perc - miért nem csinálnak valamit Zdrahalával? Tizenegyedik gólját lőtte épp be. 20-24

49. perc - elindult Balogh szekere, 21-24

50. perc - Hrstka nem hibázik 7 méterről, 21-25

Magyar time out. Utolsó esélye Vranjesnek, hogy még belenyúljon a meccsbe.

51. perc - Zdrahala kétszer eredményes, a túloldalon Bartók válaszol ugyancsak kettővel. 24-27

54. perc - Lékai is már nyolc gólnál tart, 25-27

55. perc - Zdrahala viszi a vállán a cseh csapatot, 25-28

56. perc - Horak és Balogh gólváltásával marad a három egységnyi cseh előny 26-29

57. perc - Stehlik és Horak gólja nagyjából eldöntötte a mérkőzés kimenetelét. 26-31

59. perc - Lékai kilencedik gólja sokat nem oszt-szoroz. 27-31

60. perc - Cip még kétszer eredményes a végén, 27-33.

A magyar válogatott mindhárom mérkőzését elvesztette Varasdon, számára véget ért a férfi kézilabda Európa-bajnokság.