Férfi kézilabda: a román válogatott megszerezte második győzelmét a világbajnoki selejtezőn

A román válogatott megszerezte második győzelmét pénteken Bolzanóban, a 2019-es férfi kézilabda-világbajnokság 3-as selejtezőcsoportjában: Románia - Feröer szigetek 28-20 (15-10).

Az olaszok fölött aratott 34-24-es magabiztos győzelem után, a román csapat különösebb izgalmak nélkül győzött a második meccsen is. A feröerieknek csak egy alkalommal, 10-9-nél sikerült közel férkőzniük a románokhoz, ám Xavier Pascual legénységének győzelme egy percig sem forgott veszélyben.A meccs MVP-jének Mihai Popescu kapuvédőt választották.

A román csapat gólszerzői: Csepreghi Sándor 8 gól, Demis Grigoraş 5, Dan Racoţea 3, Javier Humet Gaminde 2, Chike Onyejekwe 2, Alex Şimicu 2, Dragoş Soare 2, Gabriel Bujor 1, Viorel Fotache 1, Adrian Rotaru 1, Roland Thalmaier 1.

A feröeri csapatból eredményesek voltak Jonas Gunnarsson Djurhuus 3 gól, Peter Krogh 3, Hogni Klein Olsen 3, Niclas Selvig 3, Hilmar Leon Jakobsen 2, Kjartan Johansen 2, Sjurdur Olsen 2, Samal A Tjaldraflotti 1, Sigmundur Nolsoe 1.

Játékvezetők: Bartosz Leszczynski és Marcin Piechota, mindketten Lengyelországból.

EHF-megfigyelők: Vladimir Jovic (Bosznia-Hercegovina) és Janko Pozeznik (Szlovénia).

A csoport másik mérkőzésén Olaszország, némi meglepetésre 29-28 arányban győzött Ukrajna ellen.

Az utolsó két meccsre szombaton kerül sor, amikor Románia Ukrajnával (19 óra 30 perc), Olaszország pedig a Feröer szigetekkel mérkőzik meg (21 óra 45 perc).

A hat selejtezőcsoportból csak az első helyezettek jutnak a júniusi rájátszásba.