Női kézilabda-vb: elbukta a nyolcaddöntőt a román válogatott

Nem jutott a legjobb nyolc csapat közé a román válogatott a Németországban zajló női kézilabda-világbajnokságon, miután hétfő este Lipcsében, az utolsó másodpercben kapott góllal 28-27 (14-17) arányban vereséget szenvedett Csehországtól. A magyarok vasárnap este 29-26-ra kikaptak a franciáktól. A román válogatott drámai küzdelemben maradt alul, miután 55 percig vezetett. Az 53. percben Romániának még mindig három gól előnye volt (25-22), de zsinórban négy gólt kapott és bár 26-on és 27-en is egyenlített, gólt kapott az utolsó támadásból, amelyen Csehország kettős létszámfölényben játszott (Ardelean-Elisei kétperces büntetését töltötte, a csehek lehozták a kapust).

Az utolsó vb-n bronzérmes román csapat végig uralta a mérkőzést, az első félidőben öt góllal is vezetett (14-9, 15-10), amelyből a szünetre három gól maradt, 17-14. Bár a 40. percben a csehek kiegyenlítettek, úgy tűnt, hogy semmi gond nincs, hisz Ambros Martin időt kért és a román csapat visszaállította a háromgólos különbséget (23-20, 25-22). A végjáték azonban katasztrofális volt, és Hrbkova utolsó másodpercben lőtt góljával nyertek a csehek.

A vereség egyik oka az lehetett, hogy míg a romén csapatot 11 alkalommal büntették két perces letiltással, az ellenfelek csak három büntetést kaptak, ugyanakkor a román csapat két büntetőt hibázott, míg a csehek csak egyet.

Cristina Neagu 13 gólt dobott, Melinda Geiger 4, Eliza Buceschi 3, Aneta Udriştioiu 2, Crina Pintea 2, Ana-Maria Dragut 2, Valentina Ardean-Elisei 1 találatig jutott. Denisa Dedu 2 labdát hárított, Julia Dumanska pedig 5-öt.

Csehország góljait Marketa Jerabkova 7, Iveta Luzumova 6, Veronika Mala 5, Helena Rysankova 5, Michaela Hrbkova 3, Dominika Zachova 1, Petra Manakova 1. Petra Kudlackova 8 labdát hárított (33%), Lucie Satrapova pedig 1-et.

A meccset Robert Schulze és Tobias Tonnies vezették.