Női kézi BL: a Fradi is tartja hibátlan mérlegét

A több alapjátékosát sérülés miatt nélkülöző Ferencváros nagy lépést tett az elődöntőbe jutás felé a női kézilabda Bajnokok Ligájában, ugyanis a középdöntő harmadik fordulójában Dabason 30-26-ra legyőzte a vendég szlovén Krim Ljubljanát. Az FTC - akárcsak a másik ágon a Győr - továbbra is százszázalékos a középdöntő félidejében.tomori
A két csapat eddig nem veszített pontot, és egy újabb győzelem nagy lépés lett volna az elődöntőbe jutás felé. A hazaiak dolgát nehezítette, hogy Zácsik mellett most már az egy hete súlyos térdsérülést szenvedett Penára sem számíthattak. Így aztán a vendégek tulajdonképpen az egész meccsen külön őrzőt állítottak a gólveszélyes Tomorira.

Bátran kezdett a dabasi arénában a vendéggárda, rendre vezetett, de sikerült mindig egyenlíteni. Így ment ez 5-6-ig, aztán negyedóra elteltével már 9-6-ra vezetett a Krim. Innen sikerült felzárkózni, ám 15-12-re újból megugrott az időt is kérő Ljubljana, majd a szünet előtti záró másfél perc a hazaiaké volt.

A második félidőt remekül, 4-1-es sorozattal kezdte a Ferencváros, majd felrobbant a csarnok az örömtől. Ettől kezdve a Krim "futott az eredmény után", és 20-20-nál érte utol a riválist.

Először kapott ki a Veszprém. Először kapott ki a Bajnokok Ligája jelenlegi kiírásában az MKB Veszprém: a magyar bajnok a címvédő német Kiel vendégeként szenvedett súlyos, 32-21-es vereséget vasárnap. A találkozót Nagy László gólja vezette fel, de a magyar együttes ekkor vezetett utoljára. Egy ideig ugyan fej fej mellett haladtak a csapatok, aztán ellépett a Kiel köszönhetően többek között a remek napot kifogó Thierry Omeyer bravúrjainak. Az első játékrész feléhez közeledve ugyan felzárkózott a Veszprém, sőt még egyenlítenie is sikerült, de ezzel el is lőtte összes puskaporát. A szünetre négy góllal vezetett a Kiel. A folytatásban a Veszprém kicsit közelebb férkőzött riválisához, de aztán a Kiel fokozatosan elhúzott az enerváltan játszó magyar csapattól, amely sem támadásban, sem védekezésben nem tudta felvenni a versenyt a címvédővel. A vége így méretes vereség lett, ugyanis a Veszprém még azt sem tudta elérni, hogy ne nőjön a különbség kétszámjegyűre.

Szucsánszki kihagyott büntetője nem hatott negatívan csapata teljesítményére, 24-22-nél már a Ljubljana kényszerült időt kérni. Ettől nem tört meg a hazaiak lendülete, sőt, elhúztak 26-23-ra. Kettős emberelőnyben még nagyobb lett a különbség (28-23). A kiegészülő szlovén csapat a hajrában megkezdte a felzárkózást, ráadásul Szarkát kiállították, de Vérten fontos pillanatban módosította 29-26-ra az állást. A végjátékban Dajka betalált, a Krim pedig két hétméterest is rontott, így eldőlt a meccs.fradi

A csoport másik mérkőzésén az Oltchim Râmnicu Vâlcea 29-25-re nyert a Zvezda Zvenyigorod ellen és megszerezte első középdöntőbeli győzelmét