MOL Liga: konszolidálta dobogós helyét a csíkszeredai HSC

Létfontosságú mérkőzésen lépett pályára a HSC Csíkszereda Érsekújváron, ahonnan eddig még nem sikerült pontokat rabolni. Ezúttal nemhogy pontot rabolt a csapat, hanem győzött.

Kevés idő állt Gál Sándor edző rendelkezésére, hogy „gatyába rázza" a HSC Csíkszereda csapatát és játékosait. A MOL Liga alapszakaszának végéhez közeledve a közvetlen ellenfelektől elcsent minden pontocska felértékelődik. Ezzel a HSC játékosai és edzői stábjai is tisztában volt.

Gál Sándor tanítványai ehhez mérten is kezdték a találkozót. A HSC már a 2. percben megszerezte a vezetést Tranca Dani révén. A harci szellem a továbbiakban sem hagyott alább, amit egy újabb gól követett. A 12. percben egy remekbeszabott kombinációt követően Novak növelte a csíki csapat előnyét. A folytatásban kiegyenlítettebbé vált a mérkőzés, több gól nem esett.foto 19379 20120914 230624 big

A második játékrészben tovább tudta növelni a tempót a vendégcsapat. Több ziccert is vétettek a csíkiak, vagy inkább Krizan kapus volt bombaformában. A hazaiak csupán a 26. perc tájékán voltak veszélyesek egy rövidebb ideig. A harmad második felében újfent Gál Sándor fiai diktálták a tempót. A gólok viszont nem jöttek.

Az utolsó játékrész egy gyors emberelőnyös góllal indult. Kmit varrta be a játékszert Krizan ketrecébe. A háromgólos előny egy picit megnyugtatta a vendégcsapatot és ez kisebb megingásokat is hozott, de a hazaiak legnagyobb helyzete a kapuvason csattant. Ébresztőt is fújt a kapuvas, hiszen a mérkőzés hátralevő idejében a csíki csapat remekül „ölte az időt”. A találkozó végül háromgólos vendégsikert hozott.Két nappal később

Két nappal később a HSC megszerezte a kötelező győzelmet az Újpest ellen is.

A MOL Liga alapszakaszából még három mérkőzése van a HSC Csíkszeredának. Pénteken a Brassói Coronát, vasárnap a Ferencváros-ESMTK-át és végül jövő hétfőn zárásként az alapszakasz győztes Dunaújvárosi Dab.Doclert látják vendégül a csíkiak.

Eredmények

• Újpesti TE – HSC Csíkszereda 2–4 (0–2, 1–2, 1–0)
  • HC Érsekújvár – HSC Csíkszereda 0–3 (0–2, 0–0, 0–1)
  • Dunaújvárosi Dab.Docler – Brassói Corona 4–3 (1–2, 2–1, 0–0, 1–0) – hosszabbítás után
  • Ferencvárosi-ESMTK – HC Érsekújvár 3–5 (2–1, 0–3, 1–1)

A MOL Liga állása

1. Dunaújváros      45       32       4         2         7         199–99         106
  2. Miskolc    45       25       3         4         13       190–125      85
  3. Csíkszereda        45       23       3         5         14       145–134      80
  4. Érsekújvár          45       23       3         1         18       147–132      76
  5. Brassó      44       20       5         3         16       154–129      73
  6. Ferencváros       44       6         4         3         31       108–191      29
  7. Újpesti TE            44       3         2         6         33       80–214         19