Az Inter Palacio két góljával győzte le a Kolozsvári CFR-t

Az Inter rutinosan, minimális erőbevetéssel győzte le az idén első hivatalos mérkőzését játszó Kolozsvári CFR-t az Európa-liga odavágóján. A kolozsvári visszavágón pokolian nehéz lesz megfordítani az eredményt, olasz csapatok ritkán kapnak ki három gólos különbséggel.

Újabb mérföldkőhöz érkezett a Kolozsvári CFR 1907 európai szereplése: a vasutasok az Európa-ligában az Internazionale Milánó vendégeként bizonyíthatják, hogy a Bajnokok Ligája csoportkörében elért 10 pont nem volt a véletlen műve.cadu-milto

A kezdőcsapatok

INTER Milánó: Handanovic - Nagatomo, Silvestre, Ranocchia, Pereira - Cambiasso, Kovacic, Gargano - Guarin - Milito, Cassano
Kolozsvári CFR : Felgueiras - Ivo Pinto, Cadu, Piccolo, Sepsi - Mureşan, Rada - Godemeche, Maah, Camora - Rui Pedro

A 82 ezer férőhelyes Giuseppe Meazza stadionban alig több mint 15 ezer néző foglalt helyet, ennyi olasszal a vasutasoknak nem lesz nehéz dolguk. :-)

I. félidő

Biztos, ami biztos alapon öt hátvéddel kezdett Paulo Sergio.

2. perc - a mérkőzés első kapu felé lövése a CFR-é, Rui Pedro lőtte jócskán mellé a játékszert. A vasutasok továbbra is birtokolják a labdát, a játék az Inter 16-osa körül zajlik.

4. perc - Robert Maah 22 méterről eresztett el egy kapáslövést, kissé mellé. Van ebben a fiúban spiritusz.

6. perc - Cassano forgatta meg a bololdalon a CFR védelmét, beadása elszállt felge kapuja előtt.

7. perc - Milito lerúgta magát, az olaszok argentín csatára nem tudja folytatni a mérkőzést, palacio áll be helyette.

12. perc - úgy tűnik, hogy Maah óriási fogás volt, a francia állampolgárságú játékos 50 millió eurónyi értékű hátvédsort forgatott meg a balszélen és centerezett be.

16. perc - egyelőre a CFR akarata érvényesül a pályán, nem tudom eldönteni, hogy az olaszok szándékosan engedték-e át az irányítást, vagy csak ennyit tudnak.

18. Cassano ismét nagyot játszott, de Cambiasso szerencsére nem érte el a beadást.

19. perc - az Internál most mutatkozik be a téli szerzemény, Kovacic. A horvát középpályás 25 méterről tesztelte Felgeuirast.

20. perc - vezet az Inter. Gargano hagyta faképnél Sepsit, majd passzolt Palacióhoz, akit Rada nem tudott feltartóztatni. 1-0felge-palacio

27. perc - a kapott gól nem fogta vissza a román bajnokot, ugyanolyan lendülettel rohamozza a házigazdák kapuját.

31. perc - besárgult Alvaro Pereira, nem tudni, hogy a volt CFR-es miért rúgta le Godemeche-t, sose látta korábban. Még edzésen sem.

35. perc - kicsit lecsillapodtak a kedélyek. Továbbra is a CFR tili-tolizik. Mureşan finom bokamozdulattal helyzetbe hozta magát 28 méterre az Inter kapujától, de erőtlen lövése alig ért el a kapuig.

36. perc - Cassano nagyon veszélyes, álompontosságú labdákat osztogat Palaciónak és Cambiassónak.

39. perc - Godemechenek elég volt, Pereira sárga lapot érő faultja után már csak sétálgatott a pályán. Paulo Sergio erősítésként Mafteit küldte be helyette. Hmmm, középhátvédet egy középpályás helyett, amikor az ellen 1-0-ra vezet?

45. perc - szabadrúgáshoz jutott a CFR olyann 25 méterre az Inter kapujától, Rada állt oda és bikázott fölé-mellé.

3 percet hosszabbított a játékvezető.

+2. perc - Kovacic is megmutatja magát, egyéni jelenete végén gyengén lőtt mellé.

+3 perc - közel volt az egyenlítés, Rada sokkal jobban végezte el 18 méterre kapott szabadrúgást, Handanovic nagyot nyújtózkodva tolta ki a jobb alsü sarokból.

Szünet

II. félidő

48. perc - elszállt a CFR első szöglete, Camora kirúgta a másik oldalon taccsba.

51. perc - A CFR védelme egyre jobban zár össze, a hátvédeket jól segítik ki a védekező középpályások, az olasz csatárok tehetetlenek a hirtelen létszámfölénnyel szemben.

53. perc - Gargano és Guarin tanakodása után ez utóbbi lövi a CFR sorfalába a 20 méteres szabadrúgást.

55. perc - melegít a házigazdák legendája, Javier Zanetti.

63. perc - óriási helyzetet hagyott ki Cassano, ajtó-ablak nyitva volt s ő lufit rúgott.

65. perc - beszorult a CFR, az Inter egyre veszélyesebben támad.

67. perc - Maah kapta a CFR második sárgalapját Kovacic lerúgásáért. A csokibőrű vasutas vehemensen magyarázza a bírónak, hogy hozzá se ért a horváthoz.

71. perc - Silvestre is besárgult. A rosszul elvégzett szabadrúgásból az Inter veszélyesen visszatámadott, Cassanót Cadú és Camora szerelte együttes erővel.

78. perc - Ioan Hora állt be a CFR színeiben első hivatalos mérkőzését játszó Robert Maah helyébe.

80. perc - úgy tűnik, hogy a CFR nem elégszik meg a "megtisztelő vereséggel", a vasutasok az egyenlítésért hajtanak.

84. perc - Paulo Sergio beküldte az olasz focit jól ismerő Bjelanovicot Rui Pedro helyébe.

86. perc - Palacio megforgatta Mafteit, de lövése pontatlan volt

87. perc - Ugyanaz a Palacio verte át a lesre játszó CFR-hátvédsort és Felgueirast átemelve 2-0-ra módosította az eredményt. palacio

88. perc - Bjelanovic is sárgát kapott Nagamoto buktatásáért.

90. perc - a végén megtáltosodtak az olaszok, többször is helyzethez jutottak. Palaciot csak a játékvezetők akadályozták meg a hosszabbításban abban, hogy mesterhármassal ássa el végleg a CFR továbbjutási esélyeit.