BL: a Bayernnel nem szokott túl gyakran ekkora szégyen megesni

Meglepően sima győzelmet aratott a Paris Saint-Germain hazai pályán a Bayern München ellen a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörének második fordulójában.

A Paris Saint-Germain hazai pályán 3-0-ra legyőzte a Bayern Münchent a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörében, a második forduló szerdai játéknapján. A párizsiak Dani Alves találatával villámgyorsan, már a második percben megszerezték a vezetést, s bár az első félidő jelentős részében a vendég bajorok játszottak mezőnyfölényben, újabb gól megint a hazaiak lőttek: Kylian Mbappé passza után Edinson Cavani talált Sven Ulreich kapujába. Ezzel az uruguayi csatár lett az ötödik játékos, aki sorozatban hat BL-meccsen betalált. A második játékrészben a nyáron rekordösszegért szerződtetett Neymar is eredményes volt, így a PSG simán szerezte meg a három pontot.

A játéknap másik rangadóján az Atlético Madrid - Diego Simeone vezetőedző ötvenedik BL-meccsén - hazai pályán 2-1-es vereséget szenvedett a Chelsea-vel szemben. A mindent eldöntő találatot Michy Batshuayi szerezte a 94. percben.

Az FC Barcelona csak egy öngóllal tudott nyerni a portugál Sporting CP otthonában. Az előző szezonban döntős Juventus a görög Olimpiakosz ellen javított az első fordulóban elszenvedett veresége után, míg a Manchester United - Romelu Lukaku duplájának is köszönhetően - fölényesen győzött Moszkvában a CSZKA vendégeként.

A játéknap legnagyobb különbségű győzelmét a svájci FC Basel aratta, amely 5-0-ra kiütötte a portugál Benficát.

Bajnokok Ligája, csoportkör, 2. forduló

A csoport:

• CSZKA Moszkva (orosz)-Manchester United (angol) 1-4 (0-3)
  • FC Basel (svájci)-Benfica (portugál) 5-0 (2-0)

Az állás: 1. Manchester United 6 pont, 2. FC Basel 3 (5-3), 3. CSZKA Moszkva 3 (3-5), 4. Benfica 0

B csoport:

• RSC Anderlecht (belga)-Celtic Glasgow (skót) 0-3 (0-1)
  • Paris Saint-Germain (francia)-Bayern München (német) 3-0 (2-0)

Az állás: 1. Paris Saint-Germain 6, 2. Bayern München 3 (3-3), 3. Celtic Glasgow 3 (3-5), 4. RSC Anderlecht 0

C csoport:

• Atlético Madrid (spanyol)-Chelsea (angol) 1-2 (1-0)
  • Qarabag (azeri)-AS Roma (olasz) 1-2 (1-2)

Az állás: 1. Chelsea 6, 2. AS Roma 4, 3. Atlético Madrid 1, 4. Qarabag 0

D csoport:

• Juventus (olasz)-Olimpiakosz Pireusz (görög) 2-0 (0-0)
  • Sporting CP (portugál)-FC Barcelona (spanyol) 0-1 (0-0)

Az állás: 1. FC Barcelona 6, 2. Sporting CP 3 (3-3), 3. Juventus 3 (2-3), 4. Olimpiakosz Pireusz 0