Sima vereséget szenvedett Simona Halep a torontói torna elődöntőjében

Simona Halep sima, kétjátszmás vereséget szenvedett szombaton a 2.434.389 dollár összdíjazású, torontói kemény pályás női tenisztorna elődöntőjében.

A világranglista második helyén álló román teniszezőt 6-1, 6-1-re győzte le az ukrán Elina Szvitolina. Halep rendkívül gyengén játszott, Szvitolinának (WTA-5.) mindössze 56 percre volt szüksége ahhoz, hogy legyőzze őt.

A román teniszező 2013 márciusa óta nem szenvedett ilyen kategorikus vereséget: akkor az olasz Sara Errani 6-1, 6-0-ra nyert ellene a miami torna harmadik fordulójában.

A vasárnapi döntőben Szvitolina a dán Caroline Wozniackival találkozik, aki az amerikai Sloane Stephenst búcsúztatta (6-2, 6-3).

Halep - aki tavaly elhódította a Rogers-kupát - 122.190 dolláros pénzdíjat és 350 ranglistapontot kap idei teljesítményéért. Jövő héten a cincinatti WTA-tornán lép pályára, ahol a második fordulóban csatlakozik a küzdelmekhez, és egy, a selejtezőből érkező ellenféllel kezd. Tavaly az elődöntőig jutott a tornán.