Madridban is Nadal a salak királya

Rafael Nadal diadalmaskodott a madridi salakpályás tenisztorna férfi versenyében, miután a torna fináléjában nagy csatában győzött Dominic Thiem ellen.

Nadalnak az első játszmában 5:4-es előnyénél három bréklabdája volt a szettelőnyhöz, de ellenfele kiegyenlített, és csak a rövidítésben adta meg magát. A második játszma Thiem elbukott szervajátékával indult, amiből Nadal a folytatásban megélt, és negyedik meccslabdáját kihasználva lezárta a 2:17 órán át tartó döntőt.

Thiem és Nadal idén már másodszor játszott egymással döntőt: két hete, Barcelonában a korábbi világelső spanyol 6:4, 6:1-re győzött. Az osztrák ezúttal még nagyobb küzdelemre kényszerítette Nadalt, de szettet ezúttal sem tudott nyerni ellene.

Nadal pályafutása 72., idei harmadik tornagyőzelmét aratta. Előzőleg Monte-Carlóban, majd Barcelonában nyert salakpályán, egyformán tizedszer.

Eredmény: férfiak (5,44 millió euró összdíjazás):

• Nadal (spanyol, 4.)-Thiem (osztrák, 8.) 7:6 (10-8), 6:4