Hazai arany, ezüst és bronz a kolozsvári torna Eb zárónapján

Cătălina Ponor gerendán szerzett aranyával, Marian Drăgulescu ugrás-ezüstjével és Larisa Iordache gereneda-bronzával négyre nőtt a román tornacsapat éremgyűjteménye a kolozsvári torna Európa-bajnokságon.

A döntők első két napján egyetlen országnak sem sikerült dupláznia, a 7 aranyérmet – két egyéni összetett és 5 szerenkénti győztes - 7 ország sportolójának nyakába akasztották. Ez a teljesítmény elsőként az orosz delegációnak sikerül, amely Artur Dalalojan révén az ugrásban megszerezte második Európa-bajnoki címét. Második az a Marian Drăgulescu lett, aki egy nappal korábban a hazaiak első aranyát szállította talajon.

Nem kellett sokáig várnia a Szamos-parti csarnokot zsúfolásig megtöltő tornaimádó közönségnek, hogy a ismét felcsendüljön a román himnusz, ugyanis Cătălina Ponor minden rutinját latba vetve élt azzal a lehetőséggel, hogy a selejtezőben előtte végző tornászon hibáztak.

Az Eb első duplázója az ukrán Oleg Vernyajev volt, aki a pénteki egyéni összetett után megnyerte a korlátot is, ezzel hazája Oroszország és Románia után a második olyan nemzet lett, amelynek himnusza kétszer is felcsendült Kolozsváron.

Három aranyérme a torna-nagyhatalomnak számító Oroszországnak lett először, Angelina Melnyikova 0,033-mal előzte meg az egyéni összetett bajnokát, Elissa Downie-t.

Mivel a férfi nyújtó versenye zárta a kolozsvári Eb-t, az éremtáblázat szempontjából csupán az maradt nyitott kérdés, hogy Oleg Vernyajev, az egyéni összetett Európa-bajnoka döntetlenre hozza-e az orosz-ukrán éremcsatát. Ez végül azért nem sikerült neki, mert leesett a szerről és így nem tudta megelőzni a „semleges” Svájc két tornászát, Pablo Braeggert és Oliver Hegit.

Az Eb utolsó gyakorlata (szó szerint!) egy óriási pofára eséssel zárult, a horvát Anton Kovacevic keze a leszálláskor csúszott le és csapta oda magát a matrachoz.