Vb-selejtezők: hétvégi program, tv-közvetítések

A 2018-as oroszországi futball-világbajnokság európai selejtezőjének ötödik fordulójához érkeztünk. Szombaton a magyar válogatott a Benfica stadionjában játszik Portugáliával, vasárnap este pedig a román válogatott Kolozsváron mérkőzik meg Dánia csapatával.

A magyarok legutóbb a franciaországi Európa-bajnokságon találkoztak a torna későbbi győztesével. Bernd Storck legénysége Lyonban látványos mérkőzésen remizett a portugálokkal, 3–3 lett a vége. A válogatott német szövetségi kapitánya hét eleji sajtótájékoztatóján úgy fogalmazott, a csapatnak nincs vesztenivalója a lisszaboni mérkőzésen. Magyarország együttese pillanatnyilag harmadik helyen áll a B-csoportban, öt ponttal lemaradva a hibátlanul menetelő svájciaktól.

A román válogatott csak úgy mozdulhat el az E jelű hatos negyedik helyéről, ha legyőzi vasárnap a dán nemzeti csapatot. Románia és Dánia legutóbb 2014 novemberében mérkőzött meg egymással, a bukaresti felkészülési meccsen a románok Claudiu Keserü duplájával nyertek 2–0-ra. Ez lesz a két válogatott nyolcadik összecsapása, az eddigi találkozókon három román siker mellett két döntetlen és két dán győzelem született.