• 1 GBP = 5.3249 LEI
    • 100 HUF = 1.4420 LEI

Sport

• Roland Garros: Serena Williamsé a francia trófea

Az első helyen kiemelt amerikai Serena Williams nyerte a francia nyílt teniszbajnokság női egyes küzdelmeit, mivel a szombati fináléban két szettben, 6:4, 6:4-re legyőzte a másodikként rangsorolt orosz Marija Sarapovát.

• Hatan pályáznak a Nemzetközi Olimpiai Bizottság élére

Hivatalossá vált, hogy hatan pályáznak a távozó elnök, Jacques Rogge helyére a Nemzetközi Olimpiai Bizottságnál (NOB). A jelentkezési határidő csütörtök éjfél volt.

• FIFA-ranglista: megőrizte helyét a román és a magyar válogatott

A magyar labdarúgó-válogatott továbbra is a 33., a román pedig 34. helyen áll a nemzetközi szövetség (FIFA) legfrissebb, csütörtökön nyilvánosságra hozott világranglistáján, melyet változatlanul a világ- és Európa-bajnok Spanyolország vezet.

• Roland Garros: S. Williams ellen védené meg címét Sarapova

A francia nemzetközi teniszbajnokság (Roland Garros) női elődöntőjében a korábbi világelsők csatájában a címvédő orosz Marija Sarapova három szettben legyőzte a fehérorosz Viktorija Azarenkát. A tavalyi győztes ellenfele a 2002-ben itt már diadalmaskodó ranglistavezető amerikai Serena Williams lesz, aki egy játékot vesztett csak a 2012-es döntős Sara Errani ellen.

• Bayern: már csak egy bajnokira van jegy, a többit elkapkodták

A BL-győztes, német bajnok, német kupagyőztes Bayern München labdarúgócsapatának egy kivételével minden hazai bajnoki mérkőzésére elkelt az összes jegy a 2013–14-es szezonban.

• Gyenge játékkal győzték le a magyarok Kuvait válogatottját

A magyar labdarúgó-válogatott 1-0-ra legyőzte a kuvaiti együttest a csütörtök este, Győrben rendezett barátságos mérkőzésen. A gól nélküli első félidőt követően a győztes találatot Vanczák Vilmos szerezte az 57. percben. A magyar együttes története során először találkozott Kuvaittal.

• Erőss Zsolt édesanyja összeomlott Kollár sajtótájékoztatóján

A Hír24 beszámolója szerint Erőss Zsolt édesanyja könnyekben tört ki, és kritikával illette Kollár Lajost azon a csütörtöki budapesti sajtótájékoztatón, melyen a Magyarok a világ nyolcezresein expedíció vezetője a Kancsendzöngán történtekről számolt be.

• „Tovább kell lépni Erőss Zsolték halálán”

Tovább kell lépni, mert ez adja meg a tiszteletet az áldozatoknak - mondta Kollár Lajos, a Magyarok a világ nyolcezresein expedíció vezetője azon csütörtöki budapesti sajtótájékoztatón, amelyen a Kancsendzöngán történtekről volt szó. A rendezvényen néma felállással emlékeztek Erőss Zsoltra és Kiss Péterre.

• Ribéry és Van Buyten hosszabbított a Bayern Münchennél

Franck Ribéry és Daniel van Buyten is meghosszabbította szerződését a Bajnokok Ligája-győztes Bayern München labdarúgócsapatánál.

• Roland Garros: Nadal és Djokovics csatázik a döntőért

Létrejött az álomelődöntő férfi egyesben a felső ágon a Francia nemzetközi teniszbajnokságon, miután Rafael Nadal és Novak Djokovics is sikerrel vette a negyeddöntőt. A spanyol Stanislas Wawrinkát, a szerb Tommy Haast verte meg három játszmában.