A Sepsi-SIC illedelmesen üdvözölte, majd megverte a „Kincses Kolozsvárt”

A sepsiszentgyörgyi Sepsi SIC 61-55 (13-18, 14-18, 14-13, 20-6) arányban megnyerte a Kolozsvári U ellen a női kosárlabda nemzeti liga 15. fordulójának rangadóját.

Az kolozsvári egyetemisták jobban kezdtek, megnyerték az első két negyedet és kilenc pontos előnnyel vonultak szünetre. A címvédő sepsiszentgyörgyiek a harmadik negyedet már megnyerték (14-13) és egy erős hajrával (20-6) a maguk javára fordították a meccset.

A hazaiak legeredményesebb játékosai Tyaunna Dominique Marshall (15 pont, 4 lepattanó), Chandra Harris (13,8) és Amanda Clara Thompson voltak. Ez utóbbi 11 pontja mellé az egészen hihetetlen, 27 lepattanót gyűjtötte, amely valóságos rekord a román bajnokságban.

A kolozsváriak legjobbjai Taneisha Harrison (13,5) és Dajana Butulija (13,8) voltak.

Mint korábban írtuk, a két csapat legutolsó, októberben Kolozsváron megrendezett találkozóján a hazaiakat biztató fociultrák a mérkőzés teljes lefutása alatt magyarellenes rigmusokat skandáltak. A Sepsi SIC panaszt tett a szakszövetségnél, amely 500 eurós büntetéssel sújtotta Dragan Petricsevics alakulatát.

A szatmárnémeti csapat igen szoros mérkőzésen, Laza Enikőnek a meccs vége előtt 16 másodperccel dobott kosarával, 88-86-ra verte a Galacot. A Târgovişte igen nehezen győzött hazai pályán a Marosvásárhely ellen. A vendégek vezettek a meccs elején, és harmadik negyedet is megnyerték, ám a Târgovişte felülkerekedett a végjátékban. A hazai csapatából Monique Cocker 29 pontig jutott és 15 lepattanót is szerzett, a Marosvásárhely legeredményesebb játékosa Cherise Daniel volt, 25 ponttal.

Eredmények

• Jászvásár - Brassó 68-98
  • Alexandria - ICIM Arad 72-55
  • Târgovişte - Marosvásárhely 78-68
  • Szatmárnémeti - Galac 88-86
  • Sepsi SIC - Kolozsvár 61-55

A tabellát a Sepsi SIC vezeti 29 ponttal a 27pontos Brassó és a 25-25 pontos Kolozsvár és Târgovişte előtt.