Djokovics legyőzte a világelső brit lovagot

Az elmúlt év végén lovaggá ütött Andy Murray kikapott a katari nyílt teniszbajnokság szombati döntőjében Novak Djokovicstól, aki ezzel véget vetett a skót versenyző nagy győzelmi sorozatának.

Sir Andy Murray elmúlt 28 mérkőzésén nem talált legyőzőre az ATP World Tour során, Dohában viszont nem tudta megszerezni a tornagyőzelmet. A finálé második szettjében Murray három meccslabdát hárítva jött vissza a meccsbe, de a mindent eldöntő harmadik játszmában ismét Djokovics játszott jobban.

A szerb teniszező közel háromórás csatában teljesítette a címvédést, 6:3, 5:7, 6:4 arányban diadalmaskodott. Tavaly januárban Rafael Nadalt múlta felül a keménypályás katari verseny döntőjében.

Murray a vereség ellenére megőrizi első helyét a világranglistán. Ez volt egyébként a két teniszező 36. egymás elleni mérkőzése, Djokovics 25-ször, míg Murray 11-szer nyert.