Jégkorong Románia Kupa: Galac nyerte a fordulatos döntőt

Nem sikerült a címvédés a Csíkszeredai Sportklub jégkorongcsapatának a Románia Kupában. A CSM Dunărea Galați aranygóllal nyerte a brassói jégcsarnokban rendezett péntek esti döntőt.

A bajnok és a kupagyőztes közötti mérkőzés nagyon izgalmasan alakult. Két harmad után a Sportklub előnye három gól volt, de az utolsó játékrészben Marius Trandafir csapata hét perc alatt visszajött a meccsbe.

Az előző nap a Brassói Corona ellen diadalmaskodó csíki csapat 3–3 után még két alkalommal nyerésre állt, a galaciak viszont előbb 4–4-re, majd 5–5-re módosították az állást. A hosszabbításban Ondrej Rusnak, a Dunărea szlovák centere döntötte el a mérkőzést.

Sok gólt hozott az egyoldalú kisdöntő is, a Brassói Corona könnyedén legyőzte a Gyergyószentmiklósi Progym együttesét.

Jégkorong Románia Kupa

Döntő

• CSM Dunărea Galați–Csíkszeredai Sportklub 6:5 (0:1, 0:2, 5:2, 1:0)
  • gól: Flinta Botond (42., 59.), Lőrincz Levente (47.), Ondrej Rusnak (48., 70.), Robert Krajci (51.), ill. János Imre (18.), Michal Korenko (39.), Farkas Tamás (40.), Nathan Campbell (50.), Antal Zsombor (58.)

Kisdöntő

• Gyergyószentmiklósi Progym–Brassói Corona 2:7 (1:2, 0:3, 1:2)
  • ​gól: Daradics Csaba (15.), Dimitrij Kovjazin (42.,), ill. Tomas Klempa (13.), Fodor Csanád (18., 35.), Bryan McGregor (30.), Ian McDonald (38.), Roberto Gliga (42.), Péter Zsolt (57.)