Székelyudvarhelyi KC: jöhet a jól megérdemelt pihenő

Tizenhét hivatalos mérkőzés után a Székelyudvarhelyi Kézilabda Club játékosai rövid pihenőre vonultak. A téli szünet mindössze január 4-ig tart, ekkor kezdődik ugyanis a felkészülés az idény hátralevő részére.

A csapat 11 győzelem, két döntetlen és három vereség mellett jelenleg harmadik a bajnokságban, amely a tervek szerint február 4-én folytatódik. Az szkc.ro közlése szerint a kézilabdázók Székelyudvarhelyen kezdik a felkészülést, január 14–21. között pedig  a spanyolországi Zaragozában edzőtáboroznak.

A Székelyudvarhelyi KC az elmúlt hétvégén a CSM Focșani legyőzésével bejutott a Románia Kupa negyeddöntőjébe, ahol a következő együttesekkel találkozhat: Bukaresti Dinamo, Tordai Potaissa, Temesvári Poli, Dunărea Călărași, Bukaresti Steaua, Bukaresti CSM, HC Dobrogea Sud.

Apró érdekesség, hogy a csapat legeredményesebb játékosa, Andrei Mihalcea kereken száz gólnál jár. A román válogatottban is szereplő szélsőt az orosz Vitalij Komogorov követi 86 találattal.