Úszás: remekeltek a magyar lányok Tokióban

Négy arany- és egy bronzérmet nyert öt döntőjében Hosszú Katinka az úszók rövidpályás világkupa-sorozatának tokiói állomásán. A viadal első napján Kapás Boglárka jóvoltából még egy magyar győzelem született.

A kilenc állomás alkotta vk-széria utolsó előtti versenyének keddi nyitányán a háromszoros olimpiai bajnok Hosszú Katinka első lett 200 méter gyorson, 50 méter háton, 200 méter vegyesen és 200 méter háton, míg 100 méter pillangón a harmadik helyen zárt. A riói olimpián bronzérmes Kapás Boglárka nyolcszáz gyorson győzött.

Robert Glință időközben hatodikként csapott célba a 100 méteres hátúszás keddi döntőjében – közölte az Agerpres hírügynökség. A számot az ausztrál Mitchell Larkin nyerte 50,23 másodperces idővel, míg a 19 esztendős román versenyező 50,72 szekundum alatt teljesítette a távot.

Glință az ötödik legjobb idővel jutott be a fináléba, a japán fővárosban további két versenyben, 50 és 200 méter háton lesz érdekelt.