Puskás óta nem hajtott végre ekkora fegyvertényt magyar labdarúgó

Jakabfi Zsanett három góljával a VfL Wolfburg 3-0-ra győzött a Chelsea otthonában a női labdarúgó Bajnokok Ligája kieséses szakaszának szerdai játéknapján.

Az európai szövetség (UEFA) honlapja szerint a magyar válogatott játékos az első félidőben kétszer, a szünet után pedig egyszer volt eredményes a német együttesben. Jakabfit a 72. percben lecserélték.

A párharc tétje a 16 közé jutás, a visszavágót pedig jövő szerdán rendezik a Wolfsburg otthonában.

Utoljára Puskás Ferenc volt az a magyar labdarúgó, aki a Bajnokok Ligájában, vagy annak elődjében, a Bajnokcsapatok Európa Kupájában mesterhármast ért el. Igaz, Puskásnak volt mesternégyese is, mégpedig az 1960-as BEK- döntőn (Real Madrid – Eintrach Frankfurt 7-3). Ezt a csúcsát azóta sem döntötte meg senki.