Hét gémet nyert Federer ellen Wimbledon idei sztárja

Az világranglista 772. angol Marcus Willisről szóltak a hírek a Wimbledoni tenisztorna harmadik versenynapján.

A 25 éves teniszoktatóként dolgozó játékos elmondása szerint egy igazi lúzer volt, meghízott, folyamatosan ivott. Majd teljesen megfordult vele a világ, amikor a barátnője unszolására mégsem adta fel a teniszt, és életében először biztosította helyét egy ATP-verseny főtábláján.

A brit teniszező korábban egy meccset sem nyert az ATP Touron, de egy szinttel lejjebb, a Challengereken is egyetlen egy győztes meccsel rendelkezett. Wimbledonban megnyerte az előselejtezőt, majd három meccset nyert zsinórban a selejtezőben. Majd megnyerte első fordulós meccsét, a nála 718 hellyel fennebb ragsorolt Berankist három sima szettben, 6:3, 6:3, 6:4-re verte, sikerével pedig 20 000 fontot kapott, ami igazi lottónyeremény számára, hiszen elmondása szerint idén összesen 292 dollárt teniszezett össze.

Nem is végződhetett volna szebben Willis wimbledoni menetelése: szerdán a hétszeres győztes svájci Roger Federer volt az ellenfele, aki már hallott róla, és azt mondta „nagyon megérintett a sztori. Úgy gondolom, hogy pontosan ilyen emberi történetekre van szüksége a sportnak. Ez a srác a semmiből jutott el idáig, egy ilyen kemény sportban, mint a miénk, ez elképesztő teljesítmény”.

A meccs papírforma szerint alakult, de a svájci megadta azt a tiszteletet, hogy komolyan vette ellenfelét, aki így összesen hét játékot tudott nyerni. A világranglista 772. Marcus Willis a centerpályán a győztesnek kijáró vastaps kíséretében fejezte be idei wimbledoni szereplését.