EURO-2016: csoportelsőként jutott tovább Magyarország

Csoportelsőként jutott be a nyolcaddöntőbe a magyar labdarúgó válogatott, miután harmadik mérkőzésén gólzáporos döntetlent (3-3) játszott a világsztárokkal felálló Portugáliával. Bernd Storck tanítványai az E csoport 2. helyezettjével (Belgium vagy Svédország) csapnak össze a következő körben. A Maszol kiküldött tudósítója ott van Lyonban, és percről percre tudósított a történelemkönyvekbe kerülő mérkőzésről.

Vége. Magyarország megnyerte az F csoportot, és az E csoport második helyezettjével játszik a nyolcaddöntőben. A második helyet Izland csikarta ki a 94. percben lőtt góljával, Portugália a 3. helyen csúszott át a rostán.

Három perc hosszabbítás következik

90. perc - Ronaldo lövésétől félt 20 ezer magyar, de a Real Madrid sztárja fölé trafált.

89. perc - támadófaultot fújnak Stiebernél. Juhászról ismét lepattan Ronaldo lövése.

86. perc - Ronaldo próbálkozik egy távoli lövéssel, nem találja el a kaput.

A másik mérkőzésen Ausztria egyenlített, ez azt jelenti, hogy Magyarország mögött immár Portugália a 2. a táblázaton, ugyanis Ronaldóék több gólt lőttek. Izland 3.-ként jutna tovább, az osztrákok pakolhatnak. Ha így maradnak az eredmények.

83. perc - harmadikat cserél Storck, leveszi Lovrencsicset, helyére beáll Stieber Zoltán.

81. perc - lejön Nani, helyére Danilo áll be.

80. perc - Ronaldo lesre futott.

77. perc - nagyon nyomnak a portugálok. Ronaldo és Quaresma is helyzetbe került.

73. perc - ismét megtalálta egy beadás Ronaldót, aki fölé fejel ez alkalommal.

70. perc - Király hagyja a portugál beadást kimenni. Egy lélegzetvételnyi szünet mindenkinek jól jön. Közben csere: a magyaroknál Németh Krisztián áll be Szalai helyére.

64. perc - magyar kapufa. Rui Patricio verve volt.

62. perc - Cristiano Ronaldo fejjel egyenlít. 3-3

60. perc - Andé Gomes le, Ricardo Quaresma be.

20 ezer magyar van a Parc Olympique Lyonnais stadionban. A teljes nézőszám 55,514

57. perc - veszélyes portugál támadás balszélen, Ronaldo lövése mellé megy.

54. perc - újabb magyar szabadrúgás, kb. ugyanonnan, Dzsudzsák első lövése elakad a falba, a visszapattanóval tesz két lépést, és ráhúzza. GÓÓÓÓÓL! Magyarország-Portugália 3-2

50. perc - Cristiano Ronaldo gyönyörű gólt lőtt, sarokkal. Ismét egál.

49. perc - Lovrencsics futott fel baloldalt, a lövése az oldalhálót érintette.

47. perc - MAGYAR GÓL! Dzsudzsák bevágta 25 méterről, Raui Patrició mentségére szól, hogy a lövés megpattant.

46. perc - kezdődik a második félidő. Bernd Storck levette Gerát, helyét Bese Barnabás foglalta el. Csere a portugáloknál is: Joao Moutinho helyre a luzitán foci nagy reménysége, Renato Sanches állt be.

A másik mérkőzésen Izland 1-0-ra vezet Ausztria ellen. Ennél az állásnál az F csoport táblázata így áll:

1. Magyarország 5 pont
  2. Izland 5 pont
  3. Portugália 3 pont
  4. Ausztria 1 pont

Egy percet hosszabbít az angol brigád.

42. perc - Nani egyenlített. Ronaldótól kapott jó labdát a magyar 16-osban, és 9 méterről vágta be a rövidre.

40. perc - gólt rúgtak a portugálok, de ketten is lesen voltak. Köszönjük a jó szemű partjelzőnek.

37. perc - Lovrencsics Gergő ment szögletre becsúszással, majd öklöz ki egy beadást. Tényleg a hősies védekezésről szól most minden.

34. perc - minden Geráról szól. Most sárgalapot kapott.

Van videónk is Gera góljáról. Az UEFA statisztikusaitól tudjuk, hogy a 37 éves és 62 napos Gera Zoltán az Eb-k történelmének legidősebb akciógóllövője. Ivica Vastic ugyan idősebb volt nála, de ő büntetőből volt eredményes.

19:00 kezdődik a mérkőzés

Van videónk a himnuszokról

Megkaptuk az összeállításokat

Munkatársunk részvételét a franciaországi labdarúgó-Európa-bajnokságon a Communitas Alapítvány és a Szerencsejáték Zrt. támogatta.