Hosszú és Cseh a harmadik aranyánál jár

Hosszú Katinka 100 méter vegyesen, Cseh László pedig 200 méter pillangón gyarapította éremkollekcióját egyformán arannyal szombaton, a franciaországi rövidpályás úszó Európa-bajnokság harmadik versenynapján.

A 25 méteres medencében zajló chartres-i kontinensviadalon előbb a bajaiak úszója hagyta maga mögött összes döntőbeli vetélytársát, és szerezte meg - a 200 vegyes és a 200 pillangó Európa-bajnoki címe mellé - a legrövidebb vegyes elsőségét is 58.83 másodperces időeredménnyel. Ugyanebben a számban a csütörtökön 200 vegyesen Eb-bronzérmes Jakabos Zsuzsanna másodikként ért célba (59.15).hosszu katinka1

Cseh László, a Kőbánya SC klasszis versenyzője a két hosszabbik vegyesszám - a 200 és a 400 méter - megnyerését követően a nyolc uszodahossznyi pillangózásban parádézott. A táv első felében kivárt, majd nagyszerű hajrával simán győzött 1:52.11 perces remek idővel, pályafutása 16. rövidpályás Eb-aranyérmét is kiérdemelve.cseh

"Szép győzelem volt, viszont az úszás még mindig nem az igazi. Ez még nem az a pillangó, amit én szeretek, a könnyed, robbanékony, laza és lendületes" - mondta Cseh. "Persze, ennyi edzés után miért lenne más, de én már csak ilyen elégedetlenkedő típus vagyok. Az természetesen jó érzéssel tölt el, hogy érzem magamban az erőt, azaz hiába voltam hátrébb picit, amikor száznál fordultam, egyértelműen tudtam, nyerni fogok."