A CFR tartalékosan is győzött a kolozsvári derbin

A Kolozsvári CFR tartalékosan is legyőzte a helyi rivális Universitateát a kolozsvári derbin. A tízezer néző előtt lejátszott mérkőzésen a hazaiak szereztek vezetést, de a vasutasok a második félidőben a maguk javára fordították az összecsapást.cfr

• Moldován Árpád Zsolt (maszol.ro)  0-1

Olvasóink is meg megírhatják tippüket a maszol.ro Facebook-oldalán.

Tíz perccel a mérkőzés kezdete előtt a lelátókon mintegy 10 ezer néző foglal helyet, a Szamos melletti tribünön kapott helyet a közel 500 fős CFR galeri. Átellenben az U-s ultrák hozzák szokásos formájukat, folyamatosan azt kívánják, hogy hagyjuk el az országot.

A köd lassan, de biztosan leszáll a városra, kérdés, hogy fogjuk-e látni a "testvéri összeborulást".

Információink szerint Pászkány Árpád, a vasutascsapat tualjdonosa a reggel azt 'javasolta' Paulo Sergio vezetőedzőnek, hogy az idén keveset, vagy egyáltalán nem szerepeltetett játékosokat küldje pályára, hiszen - mint mondják - a Dinamo lleni Román Kupa mérkőzés sokkal fontosabb.

Felcsendült az U himnusza, az Örömódára álkomponált Slava tie studentie!, 6 ezren énekelték teli torokból. Felemelő hangulat.

Elkezdődött a mérkőzés.

4. perc - óriási U-helyzet, Draghici tőrt frontálisan Stancioiu kapujára és lőtt elemi erővel a kapu fölé.

Egyelőre a házigazdák uralják a mezőnyt, a CFR úgy látszik itt is a BL-ben bevállt takarékos taktikát választotta.

7. perc - megvolt az első CFR gólhelyzet is, Hora baloldalról ellőtt labdája átcsorgott Balauru kapuja előtt.

Stadionpletyka szerint ez lesz az U utolsó mérkőzése, a kilátástalan helyzetre való tekintettel holnap szélnek eresztik a játékosokat. Egyelőre ez nem látszik, a házigazdák nagyon lelkesen játszanak.

14. perc - eltunyult a mérkőzés, az U visszavett a kezdeti fiatalos lendületből, a CFR tartalékai pedig egyelőre csak keresik egymást a pályán.

19. perc - Nuno Diogo kezezése miatt büntetőt ítélt a játékvezető, amit Viorel Dinu magabiztosan értékesített. Lángba borult az U-s lelátó és a gázai bombázásokat nevetségessé tevő petárdák robbannak. 1-0.dinu

A U-s galeri egy óriásmolinót feszített ki, amin Iuliu Hatieganu, az egyetemi csapat alapítója angyalként, könyvvel a kezében szerepel. Ritka giccses "alkotás".hatieganu

28. perc - ismét Hora volt veszélyes. Úgy látszik ő a vendégek egyetlen gólveszélyes játékosa.

30. perc - Godemeche könnyelműsködött el egy elég nagy helyzetet, a francia ütközőember 13 méterről bikázott az U kapuja fölé.

A CFR átvette az irányítást, a vendégek elhelyezkedtek az U térfelén. Paulo Sergio melegíteni küldte Gabriel Muresant és Ionut Radát.

37. perc - a mérkőzés első szögletét Vass Ádám végezte el, még egy szöglet lett belőle a másik oldalon, amit Valente végzett el veszélytelenül.

40. perc - szabadrúgást lőhet a CFR, Celestino bombája elakadt egy U-son, aki összeesett a lövés erejétől és ápolni kell.

45. perc - a CFR győzelmére négyszeres pénzt fizetnek a bukmékerek.helyzet

Szünet.

Cserél a CFR, Panin helyét Camora vette át.

46. perc - elkezdődött a második félidő. Időközben hatszorosra emelték a bukmékerek a vasutasok győzelmére fizetendő odds-ot.

Kapetanosz is elment melegíteni.

50. perc - az U ritka támadásainak egyikét Alex dos Santos fejezte be, jócskán mellélőtt 25 méterről.

55. perc - az U góljánál hibázó Nuno Diogót Rafael Bastos váltotta.

59. perc - Godemeche üres kapuval az oldallécet vette célba. Óriási helyzet volt, a vasutasok egyre közelebb vannak a gólszerzéshez. Érzik ezt az U szurkolói is, akik egyre 'választékosabban' szidják a CFR tulajdonosát. És a magyarokat.

65. perc - Aguirregaray szerez labdát az U térfelén, rávezeti a kapura, de jócskán fölé lő. Az U-s szurkolók nagyon sportszerűtlenül minden vasutas támadásnál a bírói síphoz hasonló füttyöt hallatnak.

A CFR megejti a harmadik cseréjét is, Celestinót a keddi BL-hős, Rui Pedro váltja.

69. perc- Bastos óriási felső lécet lő 12 méterről. A kapufa még mindig rezeg...

70. perc - Rui Pedro nem csak a BL-ben tud gólt lőni, 25 méterről óriásit bombázott Balauru kapujába. A labda megpattant egy védőn is. 1-1

A bajnok vasutasok nagyon uralják a játékot, az U-nál elfogyott a benzin. A lövések aránya 4-11.

Cserélt az U is, Dinu helyét Ciupe vette át.

75. perc - az U megfogyatkozott, Plamen Krumov lerúgta Camorát és mehetett zuhanyozni.

76. perc - Valente kihagyta a kihagyhatatlant, 7 méterről lőtt 7 méterre a 7 méteres kapu mellé.

79. perc - Bastos helyből lőtt 35 méterről rá, Balauru nagyot nyújtózkodva lökte a kapu fölé.

80. perc - vezet a CFR, Bjelanovics belepiszkált egy középre belőtt labdába. 1-2. Tombolnak a vendégszektorban, most épp háttal ugrálnak.bjelanovic

83. perc - nyolcadik szögletét rúgja a CFR. Az U-sok még egyet sem lőhettek.

85. perc - újabb óriási CFR-helyzet, utolsó pillanatban mentett fel a hazai védelem Bjelanovics hosszú lába elől.

Egyirányú a játék, a Szamos felé egyáltalán nem kell fordulniuk a nézőknek.

89. perc - veszélyes szabadrúgást lőhet az U 25 méterről. Ciupe állt oda és lőtt rögbimeccsen látható jutalomrúgást. Vagyis 15 méterrel a kapu főlé.

Az U-s galeri tiszteletére legyen mondva, hogy lankadatlanul biztatták kedvenceiket, a 90. percben újra elénekelték a csapat himnuszát.

Három percet hosszabbít a játékvezető.

A végére kijött a két csapat közötti különbség, a CFR tartalékosai is megverte a halódó, kieső helyen tanyázó U-t.