BL: 1-1-es döntetlennel utazik Belgrádba a FCSB

Hasonlóan a Videotonhoz, a román bajnok FCSB is 1-1-es döntetlent ért el a Bajnokok Ligája 3. selejtezőkörének első, hazai pályán lejátszott mérkőzésén a Partizan ellen. Mirei Rădoi tanítványai így rendkívül nehéz helyzetbe kerültek, ugyanis hazai közönsége előtt félelmetes játékerőt képvisel a belgrádi csapat.

Az üresen kongó Nemzeti Arénában a vendégek szereztek vezetést Miroslav Vulicevic révén a 62. percben. Amikor már úgy tűnt, hogy minden remény veszve, a 81. percben a bukarestiek csapatkapitánya, Fernando Varela befejelte az egyenlítő gólt és visszahozta csapata továbbjutási esélyeit.

Visszavágó jövő kedden Belgrádban.

BAJNOKOK LIGÁJA, SELEJTEZŐ, HARMADIK FORDULÓ, ELSŐ MÉRKŐZÉSEK

• HJK (finn)–FK Asztana (kazah) 0–0
  • Red Bull Salzburg (osztrák)–Malmö FF (svéd) 2–0 (Ulmer 51., Hinteregger 89.)
  • FCSB (román)–Partizan Beograd (szerb) 1–1 (Varela 81., ill. Vulicsevics 62.)
  • Celtic (skót)–Qarabag (azeri) 1–0 (Boyata 82.)
  • Lech Poznan (lengyel)–FC Basel (svájci) 1–3 (Thomalla 36., ill. Lang 34., Janko 77., Calla 92.)
  • Rapid Wien (osztrák)–Ajax (holland) 2–2 (Kainz 48., Beric 76., ill. Klaasen 25., 43.)