Roland Garros: csillagászati magasságokba jutott Nadal mérlege

Magabiztos sikerrel kezdett a címvédő, kilencszeres győztes Rafael Nadal a 2015-ös Roland Garroson. A korábbi világelső spanyol klasszis a szabadkártyával induló Quentin Halys ellen 1 óra 50 perc alatt, 6:3, 6:3, 6:4-re nyert, így 67–1-re javította mérlegét a Francia Nemzetközi teniszbajnokságon. Novak Djokovics kicsit jobban megizzadt, honfitársa, Jelena Jankovics pedig kiesett.

Nadalra a következő körben igen kellemetlen ellenfél, Nicolás Almagro vár. Szintén ott van a legjobb 64 között a spanyolok közül David Ferrer, aki Nadalhoz hasonlóan háromszettes győzelemmel kezdett, a szlovák Lukás Lacko csupán öt játékot tudott elcsenni a 300. salakos meccsét megnyerő spanyoltól.

Jarkko Nieminen a második játszmában 5:2-re vezetett Novak Djokovics ellen, a szerb klasszis azonban ezután kilenc játékot nyert meg sorozatban, így még csak kis bajba sem került.

A kiemeltek közül a dél-afrikai Kevin Anderson, az amerikai John Isner és a US Open-győztes horvát Marin Cilic is magabiztos győzelemmel rajtolt, az argentin Leonardo Mayernek azonban alaposan meggyűlt a baja a cseh Jirí Veselyvel.

A nőknél a korábbi világelső a dán Caroline Wozniacki és a 10. helyen rangsorolt német Andrea Petkovic is csupán három gémet vesztett, a cseh Petra Kvitová és az orosz Szvetlana Kuznyecova viszont döntő játszmára kényszerült.

Egy másik korábbi világelső, Jelena Jankovics csak két szettet játszott, ám mindkettőt elveszítette a bolgár Szeszil Karatancseva ellen.