Forma-1: Susie Wolff két nagydíjon vezetheti a Williamset

A tavalyi egy után idén két nagydíj pénteki szabadedzésén vezetheti majd a Williamset Susie Wolff, a Forma-1-es csapat tesztpilótája.

Az istálló keddi bejelentése szerint a 32 éves versenyző a Brit és a Spanyol Nagydíj nyitónapján ül majd be az egyik autóba, az ausztriai futam utáni napon pedig a Red Bull Ringen tesztel.

Wolff, aki a Mercedes Motorsport vezetőjének, Toto Wolffnak a felesége, tavaly a nagy-britanniai viadalon körözött az első szabadedzésen, s ezzel 22 év után az első női pilótája volt a mezőnynek.

A brit Susie Wolff az elmúlt három évben a Williams fejlesztési pilótája volt, az idén viszont átvette a tesztpilóta helyet a Sauberhez távozott brazil Felipe Nasrtól. A Williams tavaly a harmadik helyen zárt a csapatok versenyében, ami 2003 óta a legjobb eredménye. Pilótái közül Valtteri Bottas a negyedik, Felipe Massa pedig a hetedik helyen végzett a világbajnoki sorozatban.