Aus. Open: döntőbeli ellenfelére vár Andy Murray

Andy Murray jutott be elsőként az idei Australian Open férfi egyesének döntőjébe, miután az elődöntőben 6:7, 6:0, 6:3, 7:5-re legyőzte Tomás Berdychet. A brit játékos 2010, 2011 és 2013 után a negyedik melbourne-i fináléjára készülhet, az eddigieket mind elbukta.

Tomás Berdych az idei melbourne-i menetelése során Alejandro Falla, Jürgen Melzer, Viktor Troicki, Bernard Tomic és Rafael Nadal ellen sem vesztett szettet. Andy Murray az első játszmában szintén hiába küzdött ellene, rövidítésben 8–6-ra a cseh nyert. Ez nem is meglepetés, ha azt nézzük, hogy az egymás elleni mérlegük a mérkőzés előtt 6–4 volt a javára.

Amilyen hosszúra (76 percesre) nyúlt a nyitó felvonás, olyan rövid lett a második szett. A 36 pontból 26 Murrayé lett, aki 6:0-val egyenlített.A harmadik játszmában csak egyszer vette el ellenfele adogatójátékát a brit, de ez is elég volt neki, 6:3-mal egy (nagy) lépésre került a döntőtől. A negyedik szettben a legrosszabbkor, 5:5-nél hagyta cserben Berdychet a szervája, így ezután Murray adogathatott a negyedik Australian Open-döntőjéért. Nem remegett meg a keze, semmire hozta a játékot, ásszal lezárva a mérkőzést. A 27 éves skót teniszező 2010, 2011 és 2013 után negyedszer játszhat finálét az év első Grand Slam-versenyén, amelyet még egyszer sem tudott megnyerni.