Román-kupa: három erdélyi csapat jutott a legjobb nyolc közé

Három erdélyi csapat neve is ott lesz a labdarúgó Román-kupa negyeddöntőinek párosításakor az urnákban, ugyanis a Kolozsvári U és a Marosvásárhelyi ASA után csütörtökön a Kolozsvári CFR 1907 is kiharcolta továbbjutását.

Vasile Miriuță tanítványai Bukarestben, a Rapid ellen léptek pályára és hamar, már a 10. percben hátrányba kerültek, amikor a Rada óvatlan szabálytalansága miatt megítélt büntetőt a fővárosi vasutasok veterán csapatkapitánya, Daniel Pancu második nekifutásra értékesítette.

Az esélyesebbnek tartott CFR ezután totálisan beszorította ellenfelét, amely csak vézna ellentámadásokra volt képes. A gól viszont egyre késett. A jeget Ferebory Doré törte meg a 79. percben védőjét megelőzve a rövid sarokra érkező lapos beadást elemi erővel Bornescu kapujába vágta. A győztes gól Csanturia hozta össze négy perccel a rendes játékidő lejárta előtt, megmentve csapattársait a hosszabbítás kínjától.

A nyolc csapatos mezőnyt három urnába osztják a sorsoláskor. A kiemeltek között találjuk a Steaua, Petrolul, CFR, Pandurii négyest, amelyek ebben a fázisban nem kerülhetnek össze. Ellenfelet a másik három Liga 1-es csapat (ASA, Kolozsvári U és U Craiova) vagy a második osztályból érkezett CS Mioveni közül kaphatnak. A továbbjutó kilétéről egy mérkőzés dönt a gyengébben jegyzett csapat pályáján.

Eredmények

• Rapid -  Kolozsvári CFR 1-2 (Pancu 10' / Dore 79', Chanturia '86)
  • CFR Suceava -  Petrolul 2-3 (M. Matei 56', Sumanariu 69' / Ipsa 27', Velescu 57', Hadad 59')
  • Oţelul -  Pandurii  2-3 (Popa 10', C. Cristea 41' / Predescu 12', Erico 88', Elton 93')
  • CS Mioveni -  Dinamo 1-0 (Ayza 23)
  • CSMS Iaşi -  Steaua 0-1 (Stanciu 89)
  • Marosvásárhelyi ASA -  Ceahlăul  4-0 (Gorobsov 45, Henrique 47, Hora 52, Bumba 77)
  • CS U Craiova -  Viitorul 2-1 (Băluţă 54, Mateiu 112 / Tîru 90+2)
  • Brassói FC – Kolozsvári U 1-3 (Machado 28 / Lemnaru 18, Ceppelini 22, 45+1)