Hosszú Katinka a női vegyes királynője Berlinben

Hosszú Katinka elképesztő fölénnyel nyerte második aranyérmét a Berlinben zajló úszó Európa-bajnokságon a 200 méter vegyes úszás fináléjában.

A 200 méter női vegyes döntőjében Hosszú Katinka az első ötvenen élre állt, az első fordulónál Verrasztó Evelyn volt a második. A hátúszásban tovább nőtt Hosszú előnye, és Verrasztó is tartani udta előnyét. A mellen Verrasztó sajnos visszaesett, végül a negyedik helyen végzett, míg Hosszú győzelmét semmi sem veszélyeztette.

Végül második berlini aranyérmét is Európa-bajnoki rekorddal nyerte, Hosszú 2:08.11-es idővel csapott elsőként a célba, a második helyen végző brit Aimee Willmott több mint három másodperccel volt lemaradva.

Kapás Boglárka harmadik helyen zárt a 800 méter gyors döntőjében, a magyar úszó nagyon nehéz felkészülési időszak után nyert bronzérmet  Berlinben.