Tisztességes helytállás a Gépész utcában

persieBár kevesen múlott, nem esett meg az a szégyen a Manchester Uniteddel, hogy pontokat hagyjon Kolozsváron a Bajnokok Ligája H csoportjának második játéknapján. A CFR 1907 erején felül teljesítve vezetéshez jutott a Vörös Ördögök ellen, de az angol sztárcsapat nyáron igazolt holland csillaga, Robin Van Persie két góllal megfordította a mérkőzést.

„Örülök, hogy megfordítottuk a mérkőzést. Kicsit szerencsések voltunk Van Persie első góljánál. A második találata viszont fantasztikus volt” – értékelte csatára teljesítményét Sir Alex Ferguson, a Manchester United vezetőedzője.

„A kolozsváriak erőssége, hogy az utolsó pillanatig harcolnak, sose adják fel. Az utolsó tíz percben két óriási helyzethez is jutottak, amiket De Gea fantasztikusan hárított” – fogalmazott a skót menedzser.

A másik mérkőzésen a Sporting Braga idegenben legyőzte a Galatasaray Isztambult, a kolozsváriak következő ellenfelét.

andoneMegérdemelt győzelmet aratott a Manchester United. Ami elszomorít és egyúttal bosszant is, hogy védhető gólokat kaptunk. Ugyanakkor el kell ismernem, hogy fölénk nőttek, jobbak voltak. Mellettük szólt az is, hogy 4-5 helyen is cserélni tudtak előző mérkőzésükhöz képest, frissebbek voltak” – fogalmazott Ioan Andone, a CFR vezetőedzője. Hozzátette: ha csapatának sikerül négy pontot gyűjtenie a Galatasaray ellen, akkor nagy eséllyel pályázik a második helyre. „De nehéz lesz, mert a törökök nem engedhetnek meg maguknak több hibát” – figyelmeztetett Andone.

Az angolok kezdőjéből hiányzott Sinzsi Kagava, a Borussia Dortmundtól igazolt játékmester, így a Kolozsvárra ellátogató 15 távolkeleti újságíró töméntelen szomorúsággal unta a mérkőzést.

Az angolok rendelkeznek a világ legnépesebb szurkolótáborával, komoly könyvvizsgáló cégek 75 millióra saccolják a Vörös Ördögök követőinek számát. A Kolozsvárra érkezők soraiban is szép számal vannak olyanok, akik nem a szigetországból érkeztek. A lengyel United szurkolók saját zászlóval jelentek meg.

cfr2

21.16 – mintegy 12-13 ezren már elfogalták helyeiket a Constatin Rădulescu-stadionban cfr1

Az angolok rendelkeznek a világ legnépesebb szurkolótáborával, komoly könyvvizsgáló cégek 75 millióra saccolják a Vörös Ördögök követőinek számát. A Kolozsvárra érkezők soraiban is szép számmal vannak olyanok, akik nem a szigetországból érkeztek. A lengyel United-szurkolók saját zászlóval jelentek meg.

Óriásdrapi: This is where we live, this is where we belong. Transylvaniadrapi

3. perc- CFR-szöglet, veszélyesen ívelt be Bastos. Még egy szöglet, Rada kiszorított helyzetből mellé fejelt.

Az angolok hosszan birtokolják a labdát, a kolozsváriak pár passzból a kapura törnek.

10. perc – a manchesteriek először lőttek a kapu ... felé.

14. perc – GÓÓÓÓÓÓÓÓL CFR! Sougou szenzációs felfutásával teljesen meglepte az angol védelmet és a középen érkező Kapetanos elé ívelt, aki 8 méterrel  De Gea kapujának jobb alsó sarkába helyezte a játékszert. 1-0kape

16. perc – Vérszemet kaptak az Ördögök. A gól óta csak a CFR térfelén zajlik a játék.

18. perc – a CFR kontrái életveszélyesek. A Manchester nem engedheti meg magának azt a luxust, hogy fedezet nélkül hagyja a Sougou-Kapetanos-Bastos-triót.

20. perc – Anderson tesztelgeti Felgueirast, egy percen belül két lövést is eleresztett 22 méterről. Az első a vasutasok hálóőre szögletre mentette, a második mellé szállt.

22. perc – Van Persie 12 méterről lőtt Felge kapuja mellé. Meleg helyzet volt.

A labdabirtoklás: CFR 34%, man. United: 66%

24. perc – Luis Alberto váltja Modou Sougout. Egyelőre ismeretlen a szenegáli sprinter lecserélésének oka, nem tűnik sérültnek.

27.perc – továbbra is dominál a MU. Kolozsvári szemszögből 32-68%-ra romlott a labdabirtokási arány.

29. perc – egyenlít a Manchester. Rooney beadását Robin van Persie fejeli magas ívvel a kissé kintrekedt Felgueiras fölött a kapuba. 1-1image-2012-10-2-13338446-41-cuplul-van-persie-rooney-letal-pentru-cfr-cluj

33. perc – zavaros játék a középpályán. Az ellenfelek fogást keresnek egymáson.

35. perc – kevesen, pontosabban Felge reflexén múlott, hogy nem jutottak vezetéshez a vendégek. Van Persie szabadon lőtt 13 méterről a CFR kapujára, a portugál hálóőr lábbal mentett.

40. perc – Muresan 28 méterről eleresztette első bombáját. Rio Ferdinandon elakadt.

A labdabirtokás enyhán javult, most „csak” 34-66%.

42. perc – Rooney ismét Van Persie-t kereste szögletből, de most Rada résen volt.

43. perc – Muresan ismét távolról próbálkozott, nagyon mellé ment.

44. perc – Rooney 11. méterről guggolásból próbált fejelni, Thanks God, ismét mellé.

45. perc – Bastos lerúgta Van Persie-t, szabadrúgás 35 méterről. Rooney lövését Felgueiras ölében köt ki.

Szünet. 1-1.

46. perc / megkezdődött a második félidő

47. perc – Rooney lövését Rada blokkolta. A szögletből érkező beadást Felge boxolta ki.

49. perc – Vezet a MU. Robin Van Persie zseniális megoldással hagyta faképnél Radát és lőtte el Felgueiras mellett. Az idén érkezett holland csatár elkezdte ledolgozni az érte kifizetett vételárat. 1-2

55. perc – CFR szöglet, Cadú 11 méterről elemi erővel fejelt labdája a felső léc alé tartott, viszont De Gea bravúrosan menteni tudott.

60. perc – Sasa Bjelanivic váltja a CFR gólszerzőjét, Pantelisz Kapetanoszt.

65. perc – a vendégek „ráültek” az eredményre, most már hagyják játszani a CFR-t is. Azért nem nagyon...

70. perc – Sir Alex Ferguson egyszer állt fel a kispadról, amikor szünetre bevonult az öltözőbe. Ezzel szemben Ioan Andone, a vasutasok vezetőedzője még nem tesztelte a kispad bőrfoteleinek puhaságát.

72. perc – Van Persie 15 centire volt a mesterhármastól, kicsin múlott, hogy Cleverley beadását nem értékesítette.

75. perc – a spanyol bíró továbbot mutatott Evra elhasalásánál a házigazdák tizenhatosában. Nagyon 11-es gyanús helyzet volt.

79. perc – cserél a MU is: Evans helyére érkezik Scott Wooton.

80. perc – Andone megejti harmadik cseréjét is. Aguirregaray helyére érkezik Viorel Nicoară.

83. perc – Hernándezt váltja Danny Welbeck.

89. perc – Nicoară próbálkozik távolról, de angol védőn megpattanva szögletre távozik.

90. perc – három perc hosszabbítás következik.

91. perc – óriási CFR-helyzet, Bastos fejesét kapufára és onnan szögletre menti De Gea.

Vége, a Manchester United papírforma szerint győzött Kolozsváron, viszont a vasutasok megizzasztották a Vörös Ördögöket.

Kolozsvári CFR 1907: Felgueiras – Ivo Pinto, Rada, Cadú, Sepsi – Camora, Muresan, Aguirregaray, Sougou – Kapetanos, Bastos

Manchester United: De Gea – Evra, Evans, Ferdinand, Rafael – Cleverley, Anderson, Darren Fletcher, Rooney – Van Persie, Hernández

A H CSOPORT ÁLLÁSA

1. Manchester United         2          2          –          –          3–1      +2        6
  2. Kolozsvári CFR 1907     2          1          –          1          3–2      +1        3
  3. Sporting Braga               2          1          –          1          2–2        0        3
  4. Galatasaray                   2          –          –          2          0–3      –3        0