Villámrajtott vett a CFR, a vasutasok vezetik a tabellát

Önbizalom gerjesztő játékkal rukkolt elő a labdarúgó Liga 1 első fordulójában a Kolozsvári CFR 1907, amely vasárnap este a Fellegváron 4-0–ra legyőzte a Piatra Neamț-i Ceahlăult és a tabella élére ugrott.

Vasile Miriuță tanítványai már a mérkőzés elején könnyedén találták meg egymást a moldvai csapat térfelén és veszélyesebbnél veszélyesebb támadásokat vezettek Jovics kapuja felé. Az első gólra fél órát kellett várni, amikor Monroy tökéletes beadását Tade bólintott a kapuba 8 méterről. Kilenc perccel később ugyancsak a francia csatár volt eredményes, ez alkalommal a másik oldalról érkezett beadást lábbal juttatta a hálóba.

A második félidő elején végleg eldőlt a mérkőzés kimenetele, hiszen az 54. percben Costea, négy perccel később Negruț is mattolta a vendégek hálóőrét. Nem sikerült ugyanez Ionuț Lariénak, aki nagyon gyengén lőtte el a Guima buktatásáért megítélt bűntetőt.

A CFR ezután is veszélyesen támadott, de több gól már nem esett. A vasutas csapatra rendkívül nehéz meccsek várnak, leghamarabb csütörtökön lépnek pályára az Európa-liga-selejtező harmadik fordulójában a Dinamo Minszk vendégeként.