Idén sem fogja megnyerni az ATP-világbajnokságot Rafael Nadal

Az orosz Danyiil Medvegyev játssza majd a döntőt vasárnap az osztrák Dominic Thiemmel a férfi teniszezők londoni ATP-világbajnokságán. A torna negyedik kiemeltje három szettben győzte le szombat este a világranglista második helyezettjét, Rafael Nadalt.

Az első játszmában 4:3-as vezetésénél a spanyol teniszező elvette ellenfele adogatójátékát, majd szettelőnybe is került, a másodikban viszont 1:4-ről fordított, 5:4-nél a mérkőzésért adogathatott, végül rövidítésre került sor, amiben alulmaradt.

A harmadik szakaszban az orosz játékos 3:3-nál, majd 5:3-nál brékelt, és 2 óra 37 perc alatt megnyerte a mérkőzést.  Medvegyev egy évvel ezelőtt egyetlen ellenfelét sem tudta legyőzni ezen a tornán.

A jubileumi, ötvenedik ATP-világbajnokságot a koronavírus-járvány miatt zárt kapuk mögött rendezik - még vonalbírók sincsenek -, az összdíjazása pedig a tavalyi 9-ről 5,7 millió dollárra csökkent.

Eredmény, elődöntő:

• Danyiil Medvegyev (orosz, 4.)-Rafael Nadal (spanyol, 2.) 3:6, 7:6 (7-4) 6:3
  • Dominic Thiem (osztrák, 3.)-Novak Djokovic (szerb, 1.) 7:5, 6:7 (10-12), 7:6 (7-5)

(Címlapfotó: Agerpres/EPA)