Tenisz: kiesett Cincinnatiben Simona Halep

Nem jutott be Simona Halep a közel 2,95 millió dollár összdíjazású cincinnati keménypályás WTA-torna negyeddöntőjébe, mert 6:1, 3:6, 7:5 arányban vereséget szenvedett az amerikai Madison Keystől.

A világranglista-negyedik Halep, aki 2015-ben, 2017-ben és 2018-ban is döntőt játszott Cincinattiben, 2 óra 3 perc alatt kapott ki jobb fizikai kondícióban lévő ellenfelétől, aki a 18. helyen áll a rangsorban.

Miután a torontói negyeddöntőben sérülés miatt visszalépett, Halepen Cincinattiben is látszott, hogy nem olyan gyors és mozgékony, mint ahogyan azt tőle megszoktuk.

Az első játszmát alig 24 perc alatt úgy nyerte meg a remekül adogató Keys, hogy 1:1 után zsinórban öt gémet nyert. Halep összesen hat pontot gyűjtött saját szervája után, és abból is csak kettőt az első labdából.

Halep 2:0-lal indította a második szettet, majd elvesztette adogatását, de brékelt, és 4:1-gyel ment, Keys 4:3-ra feljött, de Halep ismét brékelt, és 6:3-ra behúzta a szettet.

Simona katasztrofálisan kezdte a döntő játszmát, Keys 3:0-ra vezetett és öt labdája volt a 4:0-hoz, azonban Halep hárított és 3:3-ra egyenlített. Továbbra is fej-fej mellett haladtak, Keys 6:5-re vezetett, és hiába volt Halepnek 40:0-ja, elrontott néhány labdát, és az amerikai játékos 7:5-tel lezárta a meccset.

Keys 10 ász mellé 3 kettőshibát vétett, Halep 3 ászt és 5 kettőshibát ütött. Keys bréklabdáinak 73 százalékát értékesítette, Halep csak 54-et.

Halep teljesítményéért így is egy 30 dolláros csekket és 105 WTA-pontot kap.