A székelyzászló-rengeteg sem segített a Sepsin

A közönségnek kiosztott több mint ezer kis székely zászló, illetve a kemény mag által kifeszített hatalmas kék-arany logogó sem vitte győzelemre a Sepsi SIC női kosárlabdacsapatot, amely óriási, 49-76 arányú vereségbe futott bele az országos bajnokság play-offjának első fordulójában. Az „elkövető" az a gyulafehérvári csapat volt, amely a múlt héten rendkívül barátságtalan gesztusként kivezettette azt a sepiszentgyörgyi szurkolót, aki a román kupa négyes döntőjében székley zászlóval buzdította kedvenceit.sepsisic szekelyzaszlo

Tették mindezt annak ellenére, hogy a gyulafehérvári csarnokban lobogtak a román, amerikai és izraeli zászlók, de csak a székely zászló zavarta a szervezőket. A hétvégi mérkőzés felvezetőjében zöld-fehér csapat szurkolótábora egy székelyzászló-koreográfiával csattanós választ adott a kupadöntőn elszenvedett gorombáskodásokra, írja közleményében a Sepsi SIC.

A gyulafehérvári incidens politikai üggyé is vált, az RMDSZ Mikó Imre Jogvédő Szolgálata panaszt tett az Országos Diszkriminációellenes Tanácsnál a történtek miatt.

A találkozó előtt már megvoltak a baljós előjelek, Rhoads boka- és Kajdacsi combsérülése, valamint Ivanovic betegsége nem sok jót sejtettek. Ráadásul a vendégcsapat a kupaezüstöt követően kitűnő lelkiállapotban érkezett Sepsiszentgyörgyre. A pályán Abramzon kosarával a vendégcsapat kezdte meg a pontgyártást, ezután 6-4-re és 13-11-re még a sepsiszentgyörgyiek vezettek- sajnos onnan már üldözték a gyulafehérvári csapatot, a negyedet a nagy napot kifogó Vukoje triplája zárta (13-14).

A folytatásban négy és fél perc kellett az első zöld-fehér kosárig, el is húzott az ellenfél 9 ponttal. Ebben a periódusban Wampler (6p) és Bailey (4p) szereztek pontokat a sepsiszentgyörgyiek számára. Egy újabb háromperces kosárszünet alatt a házigazdák légies védekezése mellett 10 pontot hintett a vendéggárda, a szünetre Sepsi SIC hátránya 13 pontos lett (23-36). A második félidőre sem volt képes Déri Csaba edző felrázni játékosokat, egy kiégett csapat benyomását keltették, nagy volt a tanácstalanság sepsiszentgyörgyi játékosokban.  Gyatra büntetőzésük mellett a gyulafehérváriak a negyed végére 21 ponttal elhúztak (27-48). A záró negyedben már szabadon játszottak a kitűnően meccselő Popov edző játékosai, a végére Brantlova és Laza tripláival nagy különbségű, 27 pontos győzelmet aratott a gyulafehérvári csapat (49-76).sepsisic szekelyzaszlo1

„Fájó vereség volt csapatunknak a hétvégi, amely könnyen lehet, hogy az utolsó hazai mérkőzésünknek bizonyul. Sikerült egy jó stratégiát felállítanunk a legutóbbi meccseken nagy formában játszó Thompson semlegesítésére, viszont reális rotáció hiányában nem volt ellenszerünk távoli dobásaikra. Képtelenek voltunk újítani a kupa négyes döntőben elszenvedett két vereség után, játékosaink mintha kifulladtak volna a szezon végére. Még egy utolsó szalmaszál maradt, egy esetleges szerdai győzelemmel hazai pályán dőlhetne el a továbbjutás”, nyilatkozta Nemes Áron segédedző.

• Sepsi SIC: Kelemen Kincső, Kokovay Melánia, Milica Ivanovic,  Dézsi Kata, Jence Ann Rhoads, Sinka Andrea, Judit Kajdacsi 5p, Mekia Valentine 8p, Elena Dinca 4p/3, Jasmin Bailey 11p, Tabytha Donne Wampler 21p/6
  • Gyulafehérvári Egyetem: Ekaterina Abramzon 12p, Laura Papp, Tereza Brantlova 9p/9, Amanda Thompson 9p,  Laza Enikő 6p/3, Rebecca Tobin 18p,  Nagy Ildikó, Jovana Vukoje 22p/9