Női kézilabda Eb: a román lányok kikaptak a hollandoktól

Hollandia válogatottja továbbra is százszázalékos a franciaországi női kézilabda Európa-bajnokságon, miután 29-24-re legyőzte Románia csapatát a középdöntő második fordulójában, vasárnap Nancyban.

Az előző kontinenstornán ezüstérmes hollandok három góljával kezdődött a magyar érdekeltségű II. csoport rangadója, de a románok a 12. percben egyenlítettek, majd egy alkalommal vezettek is, de a szünetben ismét minimális hátrányban voltak, mert ellenfelük pontosabbnak bizonyult támadásban.

A második félidő elején hat perc alatt csak egyszer talált be a román csapat, így Estavana Polman vezérletével négygólos előnybe kerültek a hollandok. A különbség a folyatatásban tovább nőtt, és egy 5-0-s sorozattal már a hajrá előtt eldőlt a találkozó.

A Bajnokok Ligája-címvédő Győri Audi ETO KC holland irányítója, Nycke Groot két gólt dobott, de ezúttal csak hét percet töltött a pályán, mert az első félidőben egy ütközés után le kellett cserélni, és agyrázkódás gyanúja miatt nem térhetett vissza. Az I. csoportban, Nantes-ban, az olimpiai bajnok orosz válogatott magabiztosan győzte le Szerbiát.

Eredmények, középdöntő, 2. forduló:

I. csoport (Nantes):

Oroszország-Szerbia 29-25 (16-13)

korábban:

Svédország-Franciaország 21-21 (14-11)

Az állás: 1. Oroszország 6 pont/3 mérkőzés, 2. Franciaország 5/4, 3. Svédország 3/4, 4. Szerbia 2/3 (76-76), 5. Montenegró 2/3 (73-77), 6. Dánia 2/3 (78-88)

II. csoport (Nancy):

Hollandia-Románia 29-24 (11-10)

korábban:

Magyarország-Németország 26-25 (12-10)

Az állás: 1. Hollandia 6 pont, 2. ROMÁNIA 4 (84-76), 3. Németország 4/4 (111-110), 4. MAGYARORSZÁG 4/4 (108-117), 5. Norvégia 2/3, 6. Spanyolország 0/3

Az első két helyezett jut az elődöntőbe, a harmadik pedig az ötödik helyért játszhat. A kontinenstorna győztese kvótát szerez a 2020-as tokiói olimpiára, és a további két dobogóshoz hasonlóan kijut a jövő decemberi, kumamotói világbajnokságra.