Fiba Euro Cup: kikapott és kiesett a Nagyváradi CSM

Újabb hazai pályán elszenvedett vereségével búcsúzni kényszerül a Nagyváradi CSM csapata a férfi kosárlabda FIBA Europe Cup küzdelmeitől.

Cristian Achim tanítványai 72-76-ra kaptak ki a holland ZZ Leiden egyesületétől a csoportkör 5. fordulójában és 1-4-es mutatóval a tabella utolsó helyét foglalják el.

A váradiak nagyon rosszul kezdték a mérkőzést, az első negyed végére már 10 pontos hátrányt szedtek össze (13-23). A nagyszünetig feljavult a játékuk a házigazdáknak, viszont a hátrányból csak egy pontot tudtak lefaragni, így pihenni 31-40-nél vonulhattak a felek.

Achim tanácsai jók lehettek, mert a harmadik és negyedik negyedet is megnyerte a CSM, az előbbit 21-18-ra, az utóbbit 20-18-ra, viszont ez nem volt elég a mérkőzés elején összeszedett hátrány ledolgozására.

A Nagyváradi CSM ezzel a vereségével egy fordulóval a csoportkör lezárása előtt elvesztette matematikai esélyét is a továbbjutásra, az kvarvettből az első két helyezettje kvalifikálja magát a középdöntőkre.