Kikapott és búcsúzott Simona Halep a vuhani tornától

A világelső Simona Halep sima 6:0, 7:5 arányú vereséget szenvedett kedden a szlovák Dominika Cibulkovától a vuhani (Kína), 2 746 000 dollár összdíjazású, keménypályás WTA-torna második fordulójában.

A román lány tavaly is az első mérkőzés után búcsúzott a vuhani tornától. Ezőttal is csak 1 óra 24 percig bírta az igen agresszíven teniszező ellenfelével szemben. A meccs elején Halep statisztált, összesen nyolc labdát tudott megnyerni, és nem egészen félóra alatt nullára vesztette az első játszmát.

A szlovák lány ott kezdte a második szettet, ahol az elsőt abbahagyta, 2:0-ra elhúzott. Halep kétszer is ápolást kért, és visszatérni látszott a meccsbe, zsinórban négy játékot nyert, de eddig tartott az ereje, a szlovák játékos 4-4-re egyenlített, végül 7:5-ös megérdemelt győzelmet aratott.

Halepnek negatív mérlege van Cibulkovával szemben (29, WTA - 30.), aki az ezt megelőző meccsükön, a 2016-os világbajnokságon is győzött 6:3, 7:6 (5)- re, és 5-2-re vezet összesítésben.