Nemzetek Ligája: 2-2-es döntetlennel tértek haza Belgrádból a trikolórok

Második meccsén is döntetlent ért el a Cosmin Contra vezette román válogatott a labdarúgó Nemzetek Ligájában. A trikolórok a múlt heti, Montenegró elleni 0-0-s hazai félsiker után, hétfőn este Belgrádban 2-2-es döntetlent játszottak Szerbia legjobbjaival.

A vezetést Alekszandar Mitrovics szerezte meg a szerb válogatottnak a 26. percben, amikor egy kapu előtti román szerencsétlenkedésnál jókor volt jó helyen. A román válogatott az első félidőben teljesen alárendelt szerepet játszott, csak a szerb csatárok pontatlanságán múlt, hogy a különbség minimális maradt.

Alig kezdődött meg a második félidő és a román csapat másik egyenlített: Chipciu cselezte be magát a szerb tizenhatosba, ott viszont Kolarov lerántotta, Nicolae Stanciu pedig értékesítette a büntetőt.

Az egyenlítés felpaprikázta a szerb csapatot, amely teljes letámadást indított és a CFR-es Manea hibáját kihasználva Mitrovics duplázni tudott. Amikor már úgy tűnt, hogy vereséggel kell a trikolóroknak hazautazniuk Belgrádból egy másik fellegvári játékos, George Țucudean megverte direkt ellenfelét és a kapust és egalizált.

Két döntetlenjével a román válogatott a 3. helyet foglalja el a C osztály 4. csoportjában a Szerbia és Montenegró mögött.

Eredmények

• Szerbia–Románia 2–2 (Mitrovics 26., 63., ill. Stanciu 48. – 11-esből, Tucudean 68.)
  • Montenegró–Litvánia 2–0 (Szavics 34. – 11-esből, Jankovics 36.)