US Open: ő győzte le Roger Federert a nyolcaddöntőben

Négy játszmában kikapott John Millmantól és ezzel nagy meglepetésre nem jutott be a negyeddöntőbe Roger Federer amerikai nyílt teniszbajnokságon.

Roger Federer remekül kezdett, az első lehetséges alkalommal elvette John Millman adogatását, és a 3:0-s előnyre építve 34 perc alatt megnyerte az első szettet (3:6). A második játszmában is megvolt a brék, a svájci világklasszis 4:2-re vezetett, csakhogy a hatalmas küzdeni tudásról tanúbizonyságot tevő Millman 5:4-nél, két játszmalabdát hárítva egyenlített, majd saját adogatása megnyerése után ő brékelt, így az övé lett az 1 óra 6 perces második játszma (7:5). A harmadik szett nem hozott adogatójáték-vesztést, így aztán jó hosszú lett, ez is túlnyúlt az egy órán – Millman 9:7-re nyerte meg a rövidítést (7:6) –, és a negyedikben Federer hiába brékelt és vezetett 4:2-re, azonnal elveszítette a saját szervagémjét, és a rövidítésben már statisztaszerepre kényszerült (7:3): a szettet 7:6-ra, a meccset 3:1-re megnyerte a 29 éves ausztrál játékos.

A rendkívül magas páratartalmat rosszabbul viselő Federer elképesztősen sok, 76 ki nem kényszerített hibával zárt, háromszor annyival, mint az edzőpartnereként is jól ismert Millman – utóbbi jutalma: ő játszhat majd Novak Djokoviccsal a következő körben.

Millman először győzött le top 10-es játékost és először jutott be Grand Slam-torna negyeddöntőjébe, míg Federer első alkalommal kapott ki a US Openen olyan teniszezőtől, aki nincs az első 50-ben a világranglistán (Millman az 55. helyen kezdte az év utolsó GS-versenyét).

Marin Cilic az első adogatójátékát rögtön elbukta David Goffin ellen, de a szoros első játszma végjátékára belelendült, rövidítésben vitte a szettet, és bár a másodikban is elveszítette egyszer a szervagémjét, összességében gyorsabban végzett (2 óra 24 perc), mint egy fordulóval korábban, amikor két szett mínuszról kellett visszaküzdenie magát a 19 éves Alex de Minaur ellen.

A nők utolsó nyolcaddöntőjében Carla Suárez-Navarro két játszmában felülmúlta az orosz Marija Sarapovát. A 30. születésnapját hétfőn ünneplő Suárez-Navarro 1 óra 31 perc alatt győzte le a sokat hibázó Marija Sarapovát, aki most először vesztett mérkőzést a US Open éjszakai programjában – 23 győzelem után.

US Open, New York (53 millió dollár, kemény pálya)