Cincinnati tenisztorna: Simona Halep elveszítette a döntőt

Simona Halepnek nem sikerült megnyernie a 2.874.299 dollár összdíjazású cincinnati (Ohio) WTA-tornát. A világelső román teniszező 2 óra 5 perc alatt 2:6, 7:6(6), 6:2 arányban elveszítette a vasárnapi döntő mérkőzést a holland Kiki Bertens (WTA - 17.) ellen.

A találkozót nagyszerűen kezdte Halep, 2-0-ra, 3-1-re, 4-2-re is vezetett, majd egy újabb brék után kiszerválta az első játszmát.

A második szettet visszafogottabban kezdte Simona, amit Kiki kihasznált és 4:1-re elhúzott. Halep behívta Darren Cahillt, majd 4-4-en egyenlített és rövidítésbe tolta a játszmát. Itt 2-0-ra vezetett, de Bertens 5-3-ra fordított. Simona nem hagyta, és 6-5-nél meccslabdája volt, amit nem értékesített, Bertens 8-6-ra megnyerte a tie-break-et és egyenlített.

A holland játékos visszanyerte önbizalmát és nagyon agresszíven kezdte a döntő szettet, 3:1-re elhúzott, az ötödik játékban Halepnek két bréklabdája is volt, de nem tudott élni vele, az eredmény 4:1 lett, és innen már nem volt megállás, a holland 6:2-re hozta a játszmát.

Helep 2 ászt és 3 kettőshibát ütött, ellenfelénél gyengébben szervált (63%-72% az első, 45%-54% a második adogatás), 23 nyerő mellé 24 ki nem kényszerített hibát vétett. Bertens 6 ászt és egyetlen kettőshibát, illetve 34 nyerőt és 41 ki nem kényszerített hibát ütött.

Simona - aki 2015-ben és 2017-ben is döntős volt Cincinnatiben - idei teljesítményéért 262.364 dollárt és 585 WTA pontot kap.

Halepnek ez volt karrierje 33. fináléja, eddig 18-at nyert meg. Halep a következő versenyeken győzött: 2013-ban Nürnberg, 's-Hertogenbosch, Budapest, New Haven, Moszkva és Szófia; 2014-ben Doha és Bukarest; 2015-ben Sencsen, Dubaj és Indian Wells; 2016-ban Madrid, Bukarest és Montréal: 2017-ben Madrid; idén pedig Sencsen, Roland Garros és Montréal. Halepnek van még egy páros WTA-torna győzelme, ezt Irina Beguval együtt szerezték idén Sencsenben.