Mihaela Buzărnescu megszerezte pályafutása első WTA-tornagyőzelmét

Megnyerte Mihaela Buzărnescu a 799.000 dollár összdíjazású, San Jose-i (Kalifornia) tenisztorna döntőjét, megszerezve ezáltal pályafutása első WTA-tornagyőzelmét.

A 30 éves román teniszező 6:1, 6:0-ra győzte le görög ellenfelét, Maria Szákarit (WTA-49.) a romániai idő szerint hétfőre virradóra játszott fináléban.

A San Jose-i torna első fordulójában Buzărnescu az amerikai Sachia Vickeryt búcsúztatta (6:3, 4:6, 6:3), a nyolcaddöntőben a mindössze 16 éves, szintén amerikai Amanda Anisimovát győzte le (7:5, 2:6, 6:1), a negyeddöntőben az ausztrál Ajla Tomljanovicnál (6:1, 7:5), az elődöntőben pedig a belga Elise Mertensnél is jobbnak bizonyult (4:6, 6:3, 6:1).

E sikernek köszönhetően Mihaela Buzărnescu - aki idén Hobartban és Prágában is eljutott a döntőig - előreléphet a világranglista 20. helyére. 2017 elején egyébként még a ranglista 540. pozícióját foglalta el, tavaly augusztus 7-én pedig a 139. volt.

A San Joséban egyéniben szerzett tornagyőzelméért a 470 ranglistapont mellett 136.695 dolláros pénzdíjat kap. A párosok versenyében az elődöntőig jutott, ezért a teljesítményéért 6.255 dolláros pénzdíjban és 185 WTA-pontban részesül.