• 1 GBP = 5.2663 LEI
    • 100 HUF = 1.4718 LEI

Sport

• Elsőként jutott ki a vb-re Brazília

Háromgólos sikerrel biztosította be kijutását a jövő évi világbajnokságra Brazília labdarúgó-válogatottja. A dél-amerikai selejtező 14. fordulójában a brazilok Paraguayt győzték le a São Paulo-i Corinthians Arénában.

• Románia Kupa: újabb lépést tehet a címvédés felé a CFR

Kedden, szerdán és csütörtökön a negyeddöntő mérkőzéseivel folytatódik a labdarúgó Románia Kupa 2016–17-es kiírása.

• Ilyen lesz a bukaresti Lia Manoliu Sportkomplexum

Gabriela Firea ígéretet tett arra, hogy a Mihai Flamaropol Jégcsarnok építkezési munkálatai megfelelő ütemben fognak haladni.

• Miami Open: meccslabdát hárítva jutott negyeddöntőbe Simona Halep

Meccslabdát hárítva 4-6; 7-5; 6-2-ra nyert Simona Halep az ausztrál Samantha Stosur ellen kedd hajnalban Miamiban, és ezzel bejutott a 6.993.450 dollár összdíjazású kemény pályás tenisztorna női versenyének negyeddöntőjébe.

• Tarolt a román-dán mecccsel a TVR1

Nagy népszerűségnek örvendett a román közszolgálati adó vasárnap esti sportközvetítése, a Románia–Dánia vb-selejtezőt 2 millió 624 ezren látták élőben a TVR 1 csatornán.

• Lenyűgözték a FINA román elnökét a budapesti vizes-vb helyszínei

A vizes világbajnokságok eddigi legjobbjának ígérkezik a nyári, magyarországi vb Cornel Mărculescu, a vizes sportokat tömörítő nemzetközi szövetség, a FINA ügyvezető igazgatója szerint.

• Vb-selejtező: Montenegró a leggyengébb csoportmásodik

A román válogatottnak parányi esélye maradt kijutni a jövő évi labdarúgó-világbajnokságra – írja a digisport.ro, amely felhívja a figyelmet arra, hogy az E-csoportban még a második hely is kevés lehet a pótselejtező eléréséhez.

• Vb-selejtező: kirúgták a holland válogatott edzőjét

Danny Blind állásába került a holland labdarúgó-válogatott szófiai veresége. Arjen Robbenék a vb-selejtező ötödik fordulójának szombati játéknapján 2–0-ra maradtak alul a Vaszil Levszki Stadionban.

• Halep nyolcaddöntős, Ţig búcsúzott Miamiban

Bejutott Simona Halep a Miamiban zajló, 6.993.450 dollár összdíjazású kemény pályás tenisztorna női versenyének nyolcaddöntőjébe. A harmadik helyen kiemelt román teniszező 6-3, 6-0-ra győzte le vasárnap az észtországi Anett Kontaveitet.

• Sorozatban másodszor bukott el döntőt a Sportklub, bajnok a Corona

Meccslabdája volt a Brassói Coronának a román jégkorong-bajnokság hatodik mérkőzése előtt és azt végül be is vitte a Csíkszeredai Sportklub ellen. Nyolcvan percen át döntetlenre állt a találkozó, de a szétlövések a Cenk alattiaknak kedvezett, akik végül 4–2 arányban behúzták a bajnoki címet. A Csíkszeredai Sportklub egymást követő két évben marad le a bajnoki elsőségről.