Hangulatos őszi délután kamaramuzsikával a gernyeszegi Teleki-kastélyban

A hétvégén első alkalommal rendezik meg a Gernyeszegi Kamarafesztivált, amelynek célja a kamarazene hagyományának ápolása és a komolyzene népszerűsítése. A rendezvény keretében fellép a budapesti Musica Profana régizene együttes is, akik első alkalommal járnak Maros megyében – közölte a Teleki Kastély Egyesület.

A gernyeszegi Teleki-kastély díszterme az elmúlt évek során több alkalommal is helyszíne volt komolyzenei koncerteknek, és valamennyi nagy sikernek örvendett. Ez ösztönözte a Teleki Kastély Egyesületet arra, hogy idén egynapos kamarazenei fesztivállal kedveskedjen a műfaj kedvelőinek. A meghívott előadókat úgy válogatták össze, hogy a rendezvény szélesebb közönséget is meg tudjon szólítani, közelebb hozva a klasszikus zenét a ma emberéhez.

A szombat délutáni kamarazene fesztivál keretében lehetőséget teremtenek a fiatal tehetségek bemutatkozására is. A délután fél 3-kor kezdődő fesztivál első fellépői a Marosvásárhelyi Művészeti Líceum fuvolista növendékei, akiket Geréb Jolán tanárnő vezet. A művészeti líceum diákjai (Pethő Rebeka, Magyari Annamária, Ciatlos Beata) Pierre Max Dubois: Quator pour Flutes és Zempléni László: Öt magyar népdal c. művét adják elő.

A fiatalok koncertje után egy különleges irodalmi és zenei produkció következik. Dr. Fábri Anna kiváló budapesti irodalom- és művelődéstörténész tart előadást "Gróf Latzi" – Teleki László (1810-1860) gyermekkori naplója (1820-1822) címmel. Az előadás különlegessége, hogy egy főúri család hétköznapjaiba, gyermeknevelési elveibe a 10 éves Teleki Lacika élményein keresztül pillanthatunk be. A naplóíró kisfiú később jelentős politikai pályát futott be. Az előadást a marosvásárhelyi Tiberius Quartett foglalja keretbe üde Mozart muzsikával. Közreműködik Sándor Ágnes-Klára fuvolaművész és Haáz Bence oboaművész.

A fesztivál utolsó fellépője a budapesti Musica Profana régizene együttes. A Rossignol, avagy a csalogány című produkciójuk keretében 17-18. századi kódexek dallamait és énekeit fogják megszólaltatni Erdélytől Nyugat-Európáig. Az 1987-ben alakult Musica Profana együttes 16-18. századi zenét játszik korhű hangszereken. Az együttes rendszeresen hallható Magyarországon és külföldön egyaránt. Erdélyben is többször jártak már, de Maros megyében először lépnek a közönség elé.

A Gernyeszegi Kamarafesztivált a Bethlen Gábor Alap támogatja, a rendezvény szervezője a Teleki Kastély Egyesület, társszervezője az Erdélyi Művészet és Örökség Egyesület.

Kapcsolódók

banner_bcxvIA0Y_2.jpg

Kimaradt?