Mentálisan sérült gyereket erőszakolhatott meg egy lett katolikus pap
 • 2018. szeptember 23., vasárnap
  Tekla
 • 17°
  Kolozsvár
  • 15°
   Csíkszereda
  • 17°
   Székelyudvarhely
  • 15°
   Gyergyószentmiklós
  • 17°
   Székelykeresztúr
  • 18°
   Kovászna
  • 18°
   Kézdivásárhely
  • 15°
   Barót
  • 16°
   Sepsiszentgyörgy
  • 18°
   Arad
  • 16°
   Gyulafehérvár
  • 17°
   Nagyvárad
  • 13°
   Beszterce
  • 17°
   Déva
  • 17°
   Nagybánya
  • 16°
   Marosvásárhely
  • 18°
   Zilah
  • 17°
   Szatmár
  • 16°
   Nagyszeben
  • 19°
   Temesvár
  • 16°
   Brassó
  • 22°
   Bukarest
 • 1 EUR = 4.6559 LEI
  • 1 USD = 3.9517 LEI
  • 1 GBP = 5.2123 LEI
  • 100 HUF = 1.4386 LEI

Mentálisan sérült gyereket erőszakolhatott meg egy lett katolikus pap


-A A+

Mentálisan sérült gyereket erőszakolhatott meg egy katolikus pap, a gyerek ráadásul emberkereskedelem áldozata is volt.

A 73 éves, lettországi Pāvels Zeiļát  letartóztatták, miután erős a gyanú, hogy megerőszakolt egy mentálisan sérült. Egy másik férfit emberkereskedelem vádjával tartóztattak le.

A pap a Rēzekne-Aglonai egyházmegyében szolgált, ott, ahol szeptember 22-én Ferenc pápát várják egy négynapos körúton.

Armands Lubarts, a rendőrség emberkereskedelemmel és prostitúcióval foglalkozó csoportjának vezetője elmondta, az egyik vádlott egy bizonyos összegért "szállította" a védtelen áldozatot, a katolikus egyház képviselője pedig fizetett és nemi erőszakot követett el a kiskorún.

Az Egyesült Államokban is áll a bál

New York állam főállamügyésze csütörtökön elrendelte az állam összes katolikus egyházközségének átvizsgálását esetleges szexuális visszaélések miatt. New Jersey-ben hasonló vizsgálat végett az államügyész vizsgálóbizottságot hoz létre – írja az MTI. Barbara Underwood New York állam főállamügyésze bejelentette: polgári peres eljárást indít az állam mind a nyolc egyházközsége ellen, kiderítendő, hogy az egyház megfelelően járt-e el az esetleges szexuális visszaélések feltárásában. Az államügyész bírság terhe alatti idézést küldött valamennyi egyházközségnek.

A New York állammal szomszédos New Jersey-ben Gurbir Grewal főállamügyész irányítja majd azt a különleges bizottságot, amely megvizsgálja, történtek-e a pennsylvaniaihoz hasonló szexuális visszaélések és megpróbálták-e ezeket eltussolni az egyházi elöljárók.

Mindkét államügyész hivatala hivatkozott a Pennsylvaniában néhány héttel ezelőtt egy vádesküdtszék által nyilvánosságra hozott jelentésre, amelyből kiderült: a tagállamban az elmúlt hét évtizedben több mint ezer gyermek lett papok szexuális zaklatásainak áldozata. A jelentés kitért arra is, hogy a pennsylvaniai katolikus vezetők mindvégig tudtak a visszaélésekről, de eltussolták ezeket.


HIRDETÉSEZT OLVASTA MÁR?

X