Harmadszor diadalmaskodott Flushing Meadowsban

• Djokovics számára befejeződött a szezon

Novak Djokovicsot idén már nem láthatjuk teniszezni, a szerb kiválóság több hónapos pihenőre vonul, hogy teljesen rendbe jöjjön a sérült könyöke.

• Bombameglepetés az Aus Openen: kiesett Novak Djokovics

Véget vetett a hatszoros Australian Open-győztes, Novak Djokovics melbourne-i királyságának a világranglista 117. üzbég Gyenyisz Isztomin, miután a majdnem öt órás, öt szettes meccsben csütörtökön 7-6(8), 5-7, 2-6, 7-6(5), 6-4-ra legyőzte a volt világelső szerbet.

• Djokovics legyőzte a világelső brit lovagot

Az elmúlt év végén lovaggá ütött Andy Murray kikapott a katari nyílt teniszbajnokság szombati döntőjében Novak Djokovicstól, aki ezzel véget vetett a skót versenyző nagy győzelmi sorozatának.

• Álomdöntőt játszanak az ATP-világbajnokságon

A világranglista első és második helyezettje játssza vasárnap este az ATP-világbajnokság döntőjét Londonban. Aki győz, az első helyen zárja az évet.

• Tenisz: Andy Murray az új világelső

A brit Andy Murray játék nélkül jutott a 3,7 millió euró összdíjazású párizsi keménypályás férfitenisztorna fináléjába, ezzel biztossá vált, hogy hétfőn átveszi a vezetést a szerb Novak Djokovictól a világranglistán.

• Sanghaji tenisztorna: Djokovics lecsúszott a döntőről

Nem tudott döntőbe jutni szombaton Novak Djokovics a keménypályás kínai tenisztornán. Andy Murray ellenfele Roberto Bautista Agust lesz a vasárnapi fináléban.

• US Open: kiesett a Roland Garros győztes, Djokovics játék nélkül ment tovább

Megtörtént az amerikai nyílt teniszbajnokság női versenyének első nagy meglepetése, az idei Roland Garros-győztes spanyol Garbine Muguruzat két sima szettben győzte le az év elején visszavonulásból az aktív versenyzők közé visszatérő lett játékos, Anastasija Sevastova.

• US Open: kiesett az olimpiai bajnok

A US Open első fordulójában kiesett a riói olimpián aranyérmes Mónica Puig. A Puerto Ricó-i teniszező két játszmában szenvedett vereséget a kínai Cseng Szaj-szajtól. A férfitornán első kiemelt Novak Djokovics megszenvedett a lengyel Jerzy Janovicz ellen, csak négy játszmában jutott tovább, és láthatóan nem érezte jól magát a pályán.