Kuriózumot kínál a csíkszeredai Kájoni János Megyei Könyvtárban az a bélyegkiállítás, melynek megnyitóján kultúrtörténeti érdekességekkel is szolgált a gyűjtő, Gombos Csaba Zoltán.

• Közzétették a Filmszereda programját

Összeállt az új csíkszeredai filmfesztivál, a csütörtökön induló Filmszereda programja. A tíz napos vetítéssorozaton főleg 2015–2017-ben készült magyar és román filmeket mutatnak be.

• Futsal: három góllal is vezettek a csíkiak, de döntetlen lett a Iași elleni meccs

Ellentétes félidőket követően 4–4-es döntetlennel ért véget a Csíkszeredai Imperial Wet – CSM Poli Iași mérkőzés a teremlabdarúgó bajnokság harmadik fordulójában. Volt időszak, amikor a csíki csapat már három góllal is vezetett, ám a hajrára a vendégeknek sikerült az egyenlítés.

• Erste Liga: nem a Sportklubé volt az utolsó szó

Letudta második hazai mérkőzését is a Csíkszeredai Sportklub jégkorongcsapata az Erste Ligában, ám ezúttal is vereséget szenvedett. Ezúttal a Fehérvári Titánok húzták át a kék-fehérek számításait. Mínusz kettőről egyenlített a csíki alakulat, majd az utolsó percben elúszott a hajó.

• Új filmfesztivál indul Csíkszeredában

A két éve megszűnt TIFFszereda helyett új, ráadásul tíz napos filmfesztivált szervez a csíkszeredai önkormányzat szeptember 21–30. között, derül ki a Filmszereda Facebook-oldal bejegyzéséből.

• Erste Liga: Fehérvárt fogadja a Sportklub

Második Erste Ligás mérkőzésére készül a Csíkszeredai Sportklub jégkorongcsapata, amely pénteken a Fehérvári Titánok alakulatát látja vendégül. Leo Gudas vezetőedző sokkal agresszívebb játékot vár csapatától, mint amilyent mutattak a hétközi Bukaresti Steaua elleni román bajnokin.